Latvijas sieviešu basketbola izlase uzzina pretinieces Eiropas čempionāta finālturnīrā
2015.gada Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra grupu izlozē Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā sestdien noskaidrojās, ka Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlēs C grupā ar Serbiju, Horvātiju, Krieviju un Lielbritāniju, liecina "FIBA Europe" informācija.
A grupā spēlēs Francija, Čehija, Ukraina, Melnkalne un Rumānija, B grupa - Turcija, Baltkrievija, Polija, Itālija un Grieķija, savukārt D grupā spēkosies Spānija, Slovākija, Lietuva, Zviedrija un Ungārija.
20 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs apļa turnīru. Katras grupas trīs labākās komandas iekļūs nākamajā kārtā, kur veidosies divas jaunas (E un F) grupas. Četras labākās komandas no E un F grupas iekļūs ceturtdaļfinālā.
EČ finālturnīrs notiks no 11. līdz 28. jūnijam Ungārijā un Rumānijā.
Latvijas izlase aizvadītajā vasarā EČ kvalifikācijas turnīrā izcīnīja piecas uzvaras sešos mačos, pa divām reizēm uzveicot Igauniju un Portugāli, bet vienu reizi divos mačos piekāpās Itālijai.
Katrai Latvijas sieviešu basketbola izlases pretiniecei ir sava odziņa, uzskata valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.
"Ļoti interesanta grupa, kurā, manuprāt, nevienā spēlē nevarēs prognozēt uzvarētājas. Katrai komandai ir sava odziņa. Ceru, arī mums izdosies sagatavoties tā, lai uzturētu intrigu augstā līmenī," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Zvirgzdiņa teikto. "Serbijai nekad nav trūcis labu spēlētāju, turklāt pēdējā laikā serbiem izdevies saliedēt komandu. Visas zvaigznes, kuras ikdienā spēlē labos klubos Krievijā, Francijā un Spānijā, labprāt atsaucas uzaicinājumam spēlēt izlasē, un tas izpaužas arī rezultātos. Gandrīz vai pati lielākā problēma viņām ir savstarpējā konkurence, kas var radīt nevajadzīgu spriedzi."
Savukārt Horvātijas izlasei pēc Zvirgzdiņa teiktā arī ir labas līderes, tomēr kopumā resursi neesot tik lieli un sniegumam trūkstot stabilitātes. Tās esot bīstamas un neprognozējamas pretinieces.
"Krievijas izlase trenera Anatolija Miškina vadībā samērā veiksmīgi tiek galā ar paaudžu maiņas grūtībām un alkst atgūt zaudētās pozīcijas. Talantu netrūkst un Krievijas komandas pēdējos gados labi spēlējušas jaunatnes čempionātos. Vājākā vieta - nav skaidrs, kas būs ierindā garo spēlētāju galā, jo dažām ir savainojumi. Krievijas spēlētājas labi pazīstu vēl kopš 2012.gada, kad pats strādāju šajā komandā Londonas olimpiskajās spēlēs. Būs interesanti novērtēt izmaiņas un sagatavoties," piebilda Zvirgzdiņš.
"Lielbritānijas komanda tradicionāli turas pie sava agresīvā atlētiskā spēles stila - vīriešu basketbols. Lai ar viņām cīnītos sekmīgi, jābūt labā formā kā fiziski, tā arī mentāli, citādi viegli salūst," uzsvēra speciālists. "Mūs gaida ļoti interesants turnīrs, un būs jāiegulda nopietns darbs, lai komanda būtu gatava tik augsta līmeņa konkurencei. Protams, sekoju mūsu spēlētāju gaitām klubos. Pašlaik lielākās bažas rada garais gals - Zane Tamane pagaidām nespēlē, Zentai Meļņikai un Kristīnei Vītolai savainojumi. Taču vēl stipri pāragri runāt par kandidātēm un spēlētāju kondīciju - svarīgi, kāda būs situācija maija sākumā, kad sāksim gatavoties."
BNS, LETA, Foto: Evija Trifanova/LETA