Latvijas 3x3 basketbolistes Eiropas kausā piedzīvo zaudējumu pret Nīderlandi, bet iekļūst Eiropas kausa ceturtdaļfinālā
3x3 basketbola turnīra spēle.
2024. gada 23. augustā, 17:24

Latvijas 3x3 sieviešu basketbola izlase piektdien Vīnē Eiropas kausa izcīņas otrajā grupas mačā piekāpās Nīderlandei, taču iekļuva ceturtdaļfinālā.

Latvijas 3x3 basketbolistes Eiropas kausā piedzīvo...

Ar 12.numuru turnīrā izsētā Latvijas izlase, kuras sastāvā ir iekļauta Marta Leimane, Paula Mauriņa, Marta Miščenko un Ketija Vihmane, D grupas otrajā spēlē ar 13:19 zaudēja Nīderlandei, kas turnīrā ir izsēta ar piekto numuru.

Miščenko sakrāja piecus punktus un piecas atlēkušās bumbas, Leimane guva četrus un Mauriņa - trīs punktus.

Pretiniecēm ar astoņiem punktiem izcēlās Janisa Bonstra.

Pēc līdzīga spēles sākuma pirmoreiz rezultāta starpība lielāka par vienu punktu kļuva pēc Nīderlandes vienības četru punktu izrāviena, panākot pārsvaru ar 8:4.

Latvietēm izdevās pietuvoties līdz 9:10, bet atlikušo spēles daļu pārliecinošāk aizvadīja Nīderlande.

Pēdējā grupas spēlē Nīderlande ar 16:12 pieveica Ungāriju.

Divām labākajām D grupas vienībām iekļūstot ceturtdaļfinālā, pirmo vietu ar divām uzvarām izcīnīja Nīderlande, otrā ar vienu uzvaru divās spēlēs bija Latvija, bet Ungārijai ar diviem zaudējumiem turnīrs ir beidzies.

Ceturtdaļfinālā sestdien Latvijas izlase tiksies ar Poliju, kas uzvarēja B grupā.

Iepriekš ziņots, ka pirmajā D grupas spēlē Latvija ar 16:14 pieveica Ungāriju (4.).

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase ar Kārli Apsīti, Kristapu Gludīti, Franci Lāci un Zigmāru Raimo sastāvā D apakšgrupā ar 20:21 zaudēja Lielbritānijai un ar 15:21 piekāpās Francijai, neiekļūstot ceturtdaļfinālā.

Gan sieviešu, gan vīriešu turnīros 12 komandas tika sadalītas četrās apakšgrupās, no kurām ceturtdaļfinālu sasniedz katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas.

Eiropas kauss Vīnē norisināsies līdz 25.augustam.

Eiropas kausa izcīņas finālturnīros vīriešu konkurencē Latvija kopš 2017.gada ir bijusi pārstāvēta regulāri, izlaižot tikai 2021.gadu. Četras reizes ir izcīnītas medaļas - zelta - 2017.gadā, sudraba - 2018. un 2022.gadā un bronzas - 2023.gadā. Latvijas sieviešu izlase Eiropas kausa izcīņas finālturnīrā pēdējo reizi spēlēja 2019.gadā, kad izcīnīja bronzas medaļas.