Turcijas futbolisti spraigā cīņā pārspēj Eiropas čempionāta debitanti Gruziju
Turcijas futbolisti pārspēj Eiropas čempionāta debitanti Gruziju.

Turcijas vīriešu futbola izlase otrdien Dortmundē Eiropas čempionātā ar 3:1 (1:1) pārspēja turnīra debitanti Gruziju.

Turcijas futbolisti spraigā cīņā pārspēj Eiropas č...

Turcijas izlasē ar precīziem sitieniem izcēlās Merts Mildirs, Arda Gilers un Kerems Aktirkolu, bet pirmos Gruzijas vārtus Eiropas čempionāta vēsturē guva Giorgi Mikutadze

Jau desmitajā minūtē turkiem bija laba iespēja izvirzīties vadībā, taču Kaans Aihans trāpīja pa vārtu stabu, bumbai pēc tam ripojot garām vārtu līnijai.

Turcijai turpinot izdarīt spiedienu uzbrukumā, 25.minūtē turkiem tomēr izdevās panākt 1:0, kad pēc Gruzijas aizsarga Lašas Dvali mēģinājuma dabūt bumbu tālāk no saviem vārtiem viņa sistā bumba nonāca pie Mildirsa, kurš pārliecinoši raidīja to Gruzijas vārtos.

Mazāk nekā minūti pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem turkiem izdevās vēlreiz nogādāt bumbu pretinieku vārtos, taču Kenana Jildiza precīzais sitiens netika ieskaitīts aizmugures dēļ.

Gruzija izlīdzināja rezultātu pēc nepilnām septiņām minūtēm, kad pēc Giorgi Kočorašvili piespēles no tuvas bumbas Turcijas vārtos bumbu raidīja Mikautadze. Dažas minūtes vēlāk Mikautadze varēja izcelties ar vēl vienu precīzu sitienu, bet bumba lidoja nedaudz garām vārtiem.

Otrajā puslaikā pēc spēlētām 20 minūtēm Turcijai vienu vārtu pārsvaru ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī no tālas distances atjaunoja Gilers.

Pēc ielaistajiem vārtiem gruzīniem padevās pretuzbrukums, taču Giorgi Kočorašvili trāpīja pa vārtu pārliktni. Kompensācijas laikā no tuvas distances vēl viena iespēja gūt vārtus bija Kočorašvili, kurš atkal bija neprecīzs.

Kompensācijas laika sestajā minūtē gruzīni tika pie divām stūra sitiena izspēlēm, kas bija neveiksmīgas, un turpinājumā Turcijas spēlētāji veiksmīgi pārtvēra bumbu, kuru nogādāja uz otru laukuma pusi, Aktirkolu noslēdzot uzbrukumu ar precīzu sitienu.

Otrdien vēl plkst.22 spēkosies Portugāle un Čehija.

Trešdien ar trīs mačiem sāksies otrās kārtas spēles.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Gruzijas izlases sastāvs: Giorgi Mamardašvili, Laša Dvali, Gurams Kašija, Solomons Kverkvelija (Budu Zivzivadze, 85.minūte), Giorgi Citaišvili (Luka Ločošvili, 74.minūte), Otars Kakabadze, Giorgi Čakvetadze (Zuriko Davitašvili, 74.minūte), Anzors Mekvabišvili (Sandro Altunašvili, 89.minūte), Giorgi Kočorašvili, Hviča Kvarachelija, Giorgi Mikautadze.

Turcijas izlases sastāvs: Merts Ginoks, Merts Mildirs (Zeki Čeliks, 85.minūte), Samets Akajdins, Abdilkerims Bardakdži, Ferdi Kadioglu, Kaans Aihans (Merihs Demirals, 79.minūte), Hakans Čalhanolu (Salihs Ezdžans, 90+1.minūte), Arda Gilers (Jusufs Jazidži, 79.minūte), Orkuns Kekči, Kenans Jildizs (Kerems Aktirolu, 85.minūte), Bariss Alpers Jilmazs.