Vācijas jaunie hokejisti papildlaikā laimīgi nosargā vietu elites divīzijā
Vācijas U-20 hokejisti sensacionāli pieveica somus, pabiedēja kanādiešus, bet piekāpās Latvijas izlasei, kas nozīmēja, ka būs jācīnās ar norvēģiem par palikšanu elitē.
2024. gada 4. janvāris, 15:53

Vācijas U-20 vīriešu hokeja izlase ceturtdien Gēteborgā ar uzvaru pār Norvēģiju papildlaikā nosargāja vietu pasaules junioru čempionāta elites divīzijā.

Cīņā par palikšanu spēcīgākajā divīzijā Vācijas hokejisti ar 5:4 (1:1, 1:1, 2:2, 1:0) pārspēja norvēģus.

Pirmās trešdaļas vidū Vāciju vadībā izvirzīja Kevins Bikers, taču nepilnas septiņas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja Noa Stēns. Otrajā periodā vienu vārtu pārsvaru vāciešiem atguva Veits Osvalds, bet neizšķirtu panāca Matss Bake-Ulsens.

Noslēdzošajā trešdaļā Vācija nepilnas minūtes laikā guva divus vārtus, precīziem esot Filipam Sinnam un Niklasam Hibneram, un izvirzījās vadībā ar 4:2. Tuvojoties pamatlaika izskaņai arī norvēģi atbildēja ar diviem vārtiem, Vācijas vārtos ripu raidot Mihaelam Brandsegam-Nīgoram un Bakem-Ulsenam.

Papildlaikā Vācija nokārtoja uzvaru pēc spēlētām 58 sekundēm, kad Norvēģijas vārtsargu pārspēja Morics Eliass.

Norvēģijas vietu elites divīzijā nākamajā pasaules junioru čempionātā ieņems Kazahstāna.

Ceturtdien vēl tiks aizvadīti pusfināli, kuros Zviedrija spēkosies ar Čehiju un ASV spēlēs ar Somiju.

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase pasaules junioru čempionātu noslēdza otrdien, kad ceturtdaļfinālā ar 2:7 atzina ASV hokejistu pārākumu. Latvijas hokejisti pasaules junioru meistarsacīkstēs spēlēja ceturtdaļfinālā otro reizi vēsturē.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004. gadā dzimušie un jaunāki spēlētāji.

Meistarsacīkstes Gēteborgā norisinās no 26. decembra līdz 5. janvārim.