Mančestras "City" uzvar FIFA Klubu pasaules kausā, Alvaress izceļas ar diviem vārtiem
Spēlē netrūka asumu.
2023. gada 22. decembrī, 22:06

Anglijas futbola klubs Mančestras "City" piektdien Džidā kļuva par Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu pasaules kausa ieguvēju, Hulianam Alvaresam gūstot divus vārtus. Finālā "City" ar 4:0 (2:0) pieveica Brazīlijas vienību Riodežaneiro "Fluminense".

Mančestras "City" uzvar FIFA Klubu pasaules kausā,...

Anglijas klubs vadībā izvirzījās jau pirmajā minūtē. Vispirms Neitans Akē ar tālsitienu trāpīja pa vārtu kreiso stabu, bet Hulians Alvaress raidīja vārtos no staba atlēkušo bumbu - 1:0.

27.minūtē rezultāts tapa 2:0, kad Ninu, mēģinot pārtvert piespēli, raidīja bumbu savos vārtos.

Arī atlikušajā laikā bīstamus vārtu gūšanas momentus radīja gandrīz tikai Anglijas kluba futbolisti, 72.minūtē pēc Alvaresa piespēles pretinieku soda laukumā Fils Fodens raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī - 3:0.

88.minūtē rezultāts kļuva 4:0. Pēc Mateuša Nuneša piespēles Alvaress raidīja bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī.

Trešo vietu turnīrā izcīnīja Ēģiptes komanda "Al Ahly", kas ar 4:2 (2:1) pieveica Japānas klubu Saitamas "Urawa Red Diamonds".

Uz Jasera Ibrahima un Persija Tau septiņu minūšu laikā pirmā puslaika vidū gūtajiem vārtiem Japānas vienība ar Hosē Kantē puslaika nogalē gūtajiem vārtiem un Aleksandera Šolca 54.minūtē realizēto 11 metru sitienu panāca neizšķirtu.

Tomēr 60.minūtē Jošio Koizumi raidīja bumbu savos vārtos, ļaujot ēģiptiešiem vēlreiz izvirzīties vadībā. 75.minūtē 11 metru soda sitienu nespēja realizēt Ali Māluls, viņa raidījumu vārtu kreisajā stūrī atvairot vārtsargam Šusaku Nišikavam. Mača kompensācijas laika astotajā minūtē Māluls vārtus guva no spēles, panākot 4:2.

Ēģiptieši sesto reizi piedalījās cīņā par trešo vietu, ceturto reizi uzvarot šajā cīņā. Japānas klubs trešo vietu izcīnīja 2007.gadā.

Pusfinālos "City" ar 3:0 (1:0) uzvarēja "Urawa Red Diamonds", bet "Fluminense" ar 2:0 (0:0) uzvarēja "Al Ahly".

Šogad futbolisti par FIFA Klubu pasaules kausu cīnījās 20.reizi.

Turnīra titulētākais klubs ar piecām uzvarām ir Madrides "Real", kas uzvarēja arī iepriekšējā turnīrā, finālā ar 5:3 sakaujot Rijādas "Al Hilal".

FIFA Klubu pasaules kauss, kurā piedalās turnīra rīkotāja un sešas konfederāciju čempiones, tiek izcīnīts kopš 2000.gada. Plānots, ka nākamajā FIFA Klubu pasaules kausā būs plašāka komandu pārstāvniecība.