foto: Winslow Townson-USA TODAY Sports/Sipa USA/ Vida Press
"Bruins" kapteinis Beržerons noslēdz karjeru
Nacionālās Hokeja līgas komandas Bostonas "Bruins" kapteinis Patriss Beržerons.
Hokejs
2023. gada 25. jūlijs, 19:27

"Bruins" kapteinis Beržerons noslēdz karjeru

Jauns.lv/LETA

Nacionālās Hokeja līgas (NHL) komandas Bostonas "Bruins" kapteinis Patriss Beržerons pēc 19 sezonām nolēmis beigt karjeru, otrdien paziņoja hokejists.

Ar Beržeronu sastāvā "Bruins" 2011.gadā kļuva par Stenlija kausa čempioni un sasniedza vēl divus finālus. Aizvadītajā sezonā "Bruins" laboja līgas rekordu uzvarās un izcīnītajos punktos regulārajā čempionātā, taču Stenlija kausa izcīņa bostoniešiem noslēdzās jau pirmajā kārtā.

Pēc tam, kad 2002.gadā Bils Gerins brīvā aģenta statusā pameta "Bruins", Bostonas komanda nākamā gada draftā dabūja kā kompensāciju otrās kārtas 45.izvēli, ar kuru izraudzījās Beržeronu.

Visu profesionāļa karjeru viņš pavadīja Bostonā, vien pirms desmit gadiem streika laikā pusi sezonas spēlējot "Lugano" rindās.

Nule kā 38 gadu dzimšanas dienu nosvinējušais Beržerons NHL regulārajā čempionātā 1294 spēlēs guva 427 vārtus un atdeva 613 rezultatīvas piespēles.

Beržerons piecas reizes saņēmis Frenka Selkes balvu kā vislabāk aizsardzībā spēlējušais uzbrucējs. Kanādietim "Bruins" kapteiņa uzšuve bija pēdējās trīs sezonas.

Viņš ir arī tā dēvētajā "Triple Gold" klubā, kurā ir hokejisti, kas karjeras laikā kļuvuši par Stenlija kausa čempioniem, olimpiskajiem čempioniem un pasaules čempioniem.