Par U-20 Eiropas čempionāta uzvarētājiem kļūst Francijas basketbolisti
Iliass Kamardinē kopā ar komandas biedriem.
2023. gada 17. jūlijs, 14:18

Par FIBA Eiropas U-20 čempionāta uzvarētājiem svētdien kļuva Francijas basketbolisti, kuri finālā papildlaikā pārspēja Izraēlas vienaudžus.

Francijas basketbolisti triumfēja ar 89:79 (17:26, 30:18, 14:13, 11:15, 17:7), izcīnot savu otro Eiropas U-20 čempionu titulu.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā ar 26 punktiem bija Maksims Reino, bet 23 punkti, septiņas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas un trīs bloķēti metieni Iliasa Kamardinē kontā, kurš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP.

Izraēlas izlasi no zaudējuma neglāba arī Noama Jākova 31 punkts un Daniela Volfa 16 punkti un 17 izcīnītās bumbas zem groziem.

Cīņā par bronzas godalgām Grieķijas U-20 izlase ar 68:64 (18:17, 15:26, 7:9, 16:4, 12:8) papildlaikā pārspēja Beļģijas vienaudžus.

No spēcīgāko divīzijas izkrita Igaunijas un Horvātijas jaunie basketbolisti, kuru vietu ieņems B divīzijas finālistes Čehija un Ziemeļmaķedonija.

Eiropas U-20 čempionāti tiek rīkoti kopš 1992. gada un titulētākā ir Serbijas izlase, kas triumfējusi piecas reizes. Pa trim tituliem ir Spānijai un Grieķijai, bet divas reizes šajā turnīrā uzvarējusi arī Lietuvas izlase, Izraēla, Francija, Itālija un Slovēnija. Latvijas U-20 basketbolistu labākais sasniegums ir sudrabs 2013. gadā.

Kā zināms, Latvijas U-20 izlase aizvadītās nedēļas nogalē izcīnīja 13. vietu B divīzijā, kas summā ar spēcīgākās divīzijas komandām dod vien 29. vietu.