Paravieglatlēts Edgars Bergs pasaules čempionātā izcīna piekto vietu lodes grūšanā
Edgars Bergs.
2023. gada 15. jūlijs, 23:37

Latvijas paralimpietis Edgars Bergs sestdien Parīzē pasaules čempionātā paravieglatlētikā ieņēma piekto vietu lodes grūšanā.

F35 grupas sacensībās Latvijas sportists ar trešajā mēģinājumā sasniegto rezultātu 14,09 metri ierindojās piektajā vietā astoņu sportistu konkurencē.

Pirmajā mēģinājumā viņa raidītā lode lidoja 13,94 metrus, piektajā - 12,92 metrus un sestajā - 13,17 metrus, bet otrais un ceturtais mēģinājums netika ieskaitīts.

Uzvarēja pasaules rekordists Husnidins Norbekovs no Uzbekistānas, kurš lodi aizgrūda 16,78 metru tālumā.

Otrais ar 15,55 metriem bija argentīnietis Ernans Urra, bet trešais ar 15,33 metriem - ķīnietis Fu Sjiņhaņs.

Bergu apsteidza arī irānis Sejeds Javanmardi, kurš lodi grūda metru tālāk par latvieti.

Bergs startē savā piektajā pasaules čempionātā, iepriekšējās četrās izcīnot medaļas lodes grūšanā un diska mešanā.

Meistarsacīkstēs piedalīsies apmēram 1330 paravieglatlētu no vairāk nekā 100 valstīm, sportistiem cīnoties ne tikai par godalgām, bet arī par ceļazīmēm uz 2024. gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm.

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā nākamā gada paralimpisko spēļu mājvietā norisināsies līdz 17. jūlijam.