2023. gada 17. maijs, 22:43

ASV hokejisti svin uzvaru pasaules čempionāta mačā

ASV vīriešu hokeja izlase trešdien Tamperē svinēja uzvaru pasaules čempionāta spēlē.

A grupā ASV ar 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) pieveica Austriju.

Pirmajā trešdaļā divreiz divu minūšu noraidījumu Austrijas komandā nopelnīja Marko Rosi, taču vārti netika gūti.

28.minūtē ASV atklāja rezultātu ar Roko Grimaldi metienu.

38.minūtē vairākumā Tomass Rafls rezultātu izlīdzināja, bet jau nepilnu minūti vēlāk 2:1 ASV labā panāca Kārters Meizurs.
44.minūtē 3:1 panāca Leins Hatsons, bet 58.minūtē ripu tukšos vārtos raidīja Niks Perbikss.

Uzvarētāju vārtos Kels Pītersens atvairīja 12 metienus, bet austriešiem 28 no 31 metiena atvairīja Bernhards Štarkbaums.

Plkst.20.20 laukumā dosies Somija un Francija. Šo spēli tiešraidē pārraidīs televīzijas kanāls LTV7.

A grupā četrās spēlēs 12 punktus izcīnījušas ASV, astoņus punktus trijās cīņās sakrājusi Zviedrija un Dānija, pa četriem - Francija un Somija, divi punkti ir Ungārijai, viens četros mačos - Austrijai, bet Vācija pagaidām ir bez punktiem.

B grupā Rīgā Latvija spēlēja ar Norvēģiju.

Plkst.20.20 nūjas šajā grupā krustos Kanādas un Kazahstānas hokejisti. Šo spēli pārraidīs kanāls "Tet hokejs".

B grupā pēc trim spēļu kārtām Šveicei ir deviņi, Kanādai - astoņi, bet Čehijai - septiņi punkti. Četrus punktus ieguvusi Slovākija un Norvēģija, divus Kazahstāna un Latvija, bet bez punktiem ir Slovēnija.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles.

Katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet abu grupu vājākās komandas pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Polija un Lielbritānija.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies no 12. līdz 28.maijam.