2023. gada 29. aprīlis, 23:40

Pasaules U-18 čempionāta finālā tiksies ASV un Zviedrijas hokejisti

ASV un Zviedrijas hokeja izlases sestdien Bāzelē iekļuva pasaules U-18 čempionāta finālā. Amerikāņi pusfinālā ar 7:1 (3:0, 2:1, 2:0) sagrāva Slovākiju.

Trīs vārtus uzvarētāju labā guva Viljams Smits, pa vieniem - Kouls Hatsons, Salvatore Gazo, Denijs Nelsons un Kouls Aizermens. Slovākijai vārtus guva Dalibors Dvorskis.

Otrā pusfinālā Zviedrija ar 7:2 (2:2, 4:0, 1:0) sagrāva Kanādu.

Spēles sākumā Kanāda divreiz pēc Maklīna Selebrini un Engusa Makdonela raidījumiem izvirzījās vadībā, bet zviedri ar Toma Vīlandera metienu vairākumā un Dāvida Ēdstrema "golu" rezultātu līdzsvaroja.

Otrajā periodā divus vārtus guva Utu Stēnberjs, savus otros vārtus spēlē - Ēdstrems, bet vēl vienreiz ripa kanādiešu vārtos ielidoja pēc Antona Vālberja metiena.

Tiesa, septiņas sekundes pirms otrā pārtraukuma Vīlanders saņēma 5+10 minūšu sodu, taču Zviedrija mazākumu izturēja, arī Kanādai vārtsargu nomainot pret sesto laukuma spēlētāju.

Ieguvusi vairākumu, jau Zviedrija guva vārtus, izceļoties Zebam Forsfjallam.

Spēles beigas noritēja abpusējās rupjībās, taču rezultātu tas vairs neietekmēja.

Jau vēstīts, ka cīņā par palikšanu elites divīzijā Norvēģija sestdien ar 3:2 pieveica Vāciju, sērijā uzvarot ar 2-0.

Jau ziņots, ka Latvija ceturtdaļfinālā atzina zviedru pārākumu ar 1:6, čempionātā ieņemot astoto vietu.