Skrējējas Cimanouskas vīrs un bērns jau pametuši Baltkrieviju; sportiste lūdz patvērumu Polijā 11

Citi sporta veidi
2. augustā 12:36 2021. gada 2. augustā 12:36 | Papildināts, 2. augustā 15:25
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievijas olimpiskās izlases dalībniece, sprintere Kristīna Cimanouska, kas svētdien atteicās sēsties lidmašīnā uz Baltkrieviju, iesniegusi dokumentus politiskā patvēruma saņemšanai Polijā, paziņojis Baltkrievjas Sporta solidaritātes fonda pārstāvis Aleksandrs Oļeikins.

"Viņa pašlaik atrodas Tokijā. Viņa jau sazinās ar Starptautisko olimpisko komiteju un ar presi. Jau iesniegusi lūgumu piešķirt politisko patvērumu Polijā," telekanālam "Nastojaščeje vremja" sacīja Oļeikins.

Polijas ārlietu ministra vietnieks Marcins Pridačs paziņojis, ka Polija jau ir piešķīrusi Cimanouskai vīzu humānu apsvērumu dēļ.

Cimanouska "jau tieši kontaktējas ar poļu diplomātiem Tokijā. Viņa ir saņēmusi humāno vīzu. Polija darīs visu nepieciešamo, lai palīdzētu viņai turpināt sporta karjeru," tviterī raksta Pridačs.

Viņš norādīja, ka Cimanouska vērsusies pie Polijas pēc palīdzības "ļoti sarežģītā" situācijā un viņa "atrodas drošībā mūsu vēstniecības teritorijā".

"Polija piedāvā atbalstu Baltkrievijas pilsoņiem, kuri politisku iemeslu dēļ vai nu vēlas pamest Baltkrievijas teritoriju, vai nevēlas atgriezties Baltkrievijā," pavēstīja Pridačs.

Polijas mediji atsaucas uz Ārlietu ministrijas amatpersonām, ka viņi sagaida Cimanouskas došanos uz Poliju šajā nedēļā.

"Turas labi, saprotams, ka tā ir stresa situācija ne tikai sportistam, bet arī cilvēkam - nonākt zem tāda spiediena. Tā ir jauna meitene, uz kuru izdarījuši spiedienu pieauguši pieredzējuši funkcionāri," sacīja Oļeikins.

Viņš piebilda, ka Cimanouska baidās atgriezties Minskā, jo Baltkrievijas režīma propagandas kanāli par viņu rādījuši kritiskus sižetus.

Kristīna Cimanouska baidās atgriezties Baltkrievijā. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

"Viņai mēģināja liegt piedalīties sacensībās nevis kādu objektīvu un reālu iemeslu dēļ, veselības stāvokļa vai kādu citu iemeslu dēļ, tā bija pilnīgi administratīva pavēle," piebilda Oļeiņiks.

Izdevuma "Sports.ru" dibinātājs Dmitrijs Navoša radiostacijai "Eho Moskvi" vēlāk teica, ka Cimanouskas vīrs un bērns atstājuši Baltkrieviju un devušies uz Kijevu.

24 gadus veco vieglatlēti, kurai pirmdien būtu bijis jāstartē 200 metru distancē, treneri svētdien nolēma steidzami nogādāt atpakaļ uz Minsku.

Sportiste iepriekš videoierakstā sociālajā tīklā "Instagram" paziņoja, ka izlases vadība bez viņas ziņas pēkšņi izlēmusi, ka viņai būs jāstartē arī 4x400 metru stafetes skrējienā, kurā nepietiekama dopinga testu skaita dēļ nevarēs piedalīties divas citas baltkrievu skrējējas. Cimanouska kritizēja šo lēmumu, vaicādama, kādēļ par sporta funkcionāru pieļautajām kļūdām jāatbild citiem, un ar to izpelnīdamās kaunināšanu Baltkrievijas oficiālajos medijos par "komandas gara trūkumu".

Svētdien viņai tika likts sakravāt mantas, lai ar lidsabiedrības "Turkish Airlines" reisu no Tokijas Hanedas lidostas atgrieztos Minskā. Baltkrievijas Olimpiskā komiteja vēlāk skaidroja, ka tas darīts saistībā ar ārstu atzinumu par sportistes "emocionālo un psihisko stāvokli", bet pati sprintere paziņoja, ka ārsti ar viņu nav runājuši.

Lidostā sportiste atteicās sēsties lidmašīnā un vērsās pēc palīdzības pie policijas.

SOK norādīja, ka uztur kontaktu ar Cimanousku un sportiste apliecinājusi, ka jūtas drošībā. Komiteja atklāja, ka tiek vestas sarunas par to, kādi būs nākamie soļi, un pieprasījusi paskaidrojumus no Baltkrievijas Olimpiskās komitejas.

Polija un Čehija piedāvāja Cimanouskai palīdzību.

Saistītās ziņas

SOK lūdz Baltkrievijas Olimpiskajai komitejai paskaidrojumu par situāciju ar sprinteri Kristinu Cimanousku 1
Baltkrievijas sprinterei Cimanouskai divas valstis jau piedāvājušas vīzu 2
Baltkrievijas sportisti ar varu grib nogādāt no Tokijas uz Minsku 4

Polijas Ārlietu ministrijas amatpersona tviterī pavēstīja, ka Cimanouskai piedāvāta vīza, pamatojoties uz humāniem apsvērumiem, un viņa var brīvi turpināt savu karjeru Polijā, ja vēlas.

Arī Čehijas ārlietu ministrs Jakubs Kulhāneks paziņoja, ka Čehija piedāvājusi Cimanouskai vīzu.

Citi šobrīd lasa

Ģimenes slaktiņš, kas satrieca kluso Anglijas pilsētiņu: atklājas jaunas detaļas par slepkavībās apsūdzēto personu
Vulkāns Kanāriju Palmas salā turpina plūst uz okeānu: efekts varētu būt eksplozīvs
Vairāk nekā skaudrs stāsts: viņi lūdz palīdzību, jo vēlas savu puisēnu nogādāt ārstēšanai Kanādā
Skatīt visus komentārus

"Женщина этого не забывает": Лариса Гузеева впервые рассказала, в каком аду жила из-за домогательств

"Забирайте! Я без вас и этих наград выживу": почему Лию Ахеджакову называют "Дон-Кихотом в юбке"