Lielbritānijas futbolistes ar uzvaru pār Čīli aizsāk olimpisko spēļu turnīru
Liebritānijas izlases futbolistes priecājas par Elenas Vaitas (pa vidu) vārtu guvumu.
2021. gada 21. jūlijs, 13:06

Lielbritānijas futbolistes ar uzvaru pār Čīli trešdien aizsāka olimpisko spēļu turnīru.

Pirmajā sieviešu futbola turnīra spēlē Lielbritānija E grupas mačā ar 2:0 (1:0) pieveica Čīli.

Abus vārtus guva Elena Vaita, izceldamās 18. un 73.minūtē.

Trešo vārtu guvumu 11.minūtē Vaitai neieskaitīja. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās tika konstatēts, ka bijusi aizmugure.

Otrā grupas spēlē neizšķirti 1:1 (0:1) spēlēja 2012.gada sudraba laureāte Japāna un pēdējo divu turnīru bronzas medaļniece Kanāda.

Uz Kristīnes Sinklēras sestajā minūtēm gūtajiem vārtiem mājinieces atbildēja ar Manas Imabuči "golu" 84.minūtē.

53.minūtē japāniete Mina Tanaka nerealizēja 11 metru soda sitienu, bet septiņas minūtes vēlāk VAR sistēma fiksēja, ka Dženīnas Bekijas gūtie vārti nav jāskaita aizmugures dēļ.

2016.gada spēļu Riodežaneiro sudraba medaļniece Zviedrija G grupas sacensības uzsāka, sagraujot piektās vietas ieguvējas iepriekšējās spēlēs ASV ar 3:0 (1:0).

Pirmos divus vārtus uzvarētāju labā guva Stīna Bleksteniusa, izceļoties 25. un 54.minūtē, bet 72.minūtē graujošu rezultātu panāca Līna Hurtiga.

Četrkārtējām olimpiskajām čempionēm amerikānietēm tas bija pirmais zaudējums pēc 44 nezaudētu spēļu sērijas.

Vēl šajā grupā divu Okeānijas valstu duelī Austrālija ar 2:1 (2:0) pieveica Jaunzēlandes vienību.

Uz Tamīkas Jalopas 20.minūtē un Samantas Keras 33.minūtē gūtajiem vērtiem Jaunzēlande atbildēja ar precīzu Gabijas Renijas raidījumu mača kompensācijas laika pirmajā minūtē.

Divkārtējā sudraba medaļniece Brazīlija ar 5:0 (2:0) sagrāva 1996.gada sudraba medaļu komplekta ieguvēju Ķīnu.

9. un 74.minūtē izcēlās Marta, 22.minūtē precīza bija Debora de Oliveira jeb Debinju, 80.minūtē 11 metru soda sitienu realizēja Andresa, bet punktu mačam ar precīzu sitienu 89.minūtē pielika Beatrise.

Otrā F grupas spēlē Nīderlande ar 10:3 (6:1) sagrāva Zambiju.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju galvgalī izvirzījusies Fifianne Mīdemā, kura guva četrus vārtus mača 9., 15., 29. un 59.minūtē. Divreiz izcēlās Līke Martensa, bet pa reizei vārtus guva arī Šanīse van de

Sandena, Džila Rorda, Laineta Bērensteina un Viktorija Pelova.

Āfrikas kontinenta pārstāvēm ar trim rezultatīviem sitieniem izcēlās Bārbra Benda.

Pirmajā sacensību dienā notiek sešas spēles.