Karla Borgere (pa labi) un Jūlija Zūde apvienojušās, lai kvalificētos un sekmīgi nostartētu Tokijas olimpiskajās spēlēs. (Foto: imago images / Beautiful Sports/Scanpix)

Vācu pludmales volejbolistes atsakās no dalības turnīrā, jo nedrīkst vilkt bikini

Citi sporta veidi
24. februārī 05:24 2021. gada 24. februārī 05:24
  Jauns.lv
Vācijas pludmales volejbolistes Karla Borgere un Jūlija Zūde nolēmušas boikotēt nākmmēnes Kataras galvaspilsētā Dohā plānoto Pasaules tūres posmu, jo Tuvo Austrumu zeme lēmusi sportistēm aizliegt ģērbties bikini.

Kataras pārstāvji aicina sacensību dalībniekus cienīt rīkotāju valsts tradīcijas, tāpēc pludmales volejbola sacensību dalībniecēm ierasto bikini dēļ būs jāspēlē T-kreklos un biksēs vismaz līdz celim.

“Mēs vēlējāmies piedalīties sacensībās, bet mums neļauj vilkt darba drēbes. Mēs spēlējam +30, +40 grādu temperatūrā pēc Celsija un esam pieradušas vilkt bikini. Šī ir vienīgā valsts, kas mums diktē veidu, kā mums jādara savs darbs. Mēs neesam ar to mierā. Protams, komandas tur piedalīsies, jo daudziem ir nepieciešami punkti, lai cīnītos par iespēju piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs,” sarunā ar portālu VG stāsta Karla Borgere.

Interesanti, ka citās sacensībās Karla un Jūlijai nav problēmu spēlēt bez bikini, tomēr, domājams, ka Katarā gaisa temperatūra varētu būt daudz augstāka. (Foto: imago images/Beautiful Sports/Scanpix)

2019. gadā Dohā notika pasaules čempionāts vieglatlētikā, kurā sprinterēm izņēmuma kārta tika atļauts pārkāpt vietējos ģērbšanās paradumus, un viņas drīkstēja startēt ierastajos apģērbos.

Burka pret bikini! Zīmīgs attēls no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kad Ēģiptes pludmales volejbolistes spēkojas ar Vāciju. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

“Mēs bijām nonākušas izvēles priekšā, un nolēmām atteikties no dalības turnīrā,” piebilda Zūde.

Saistītās ziņas

FIFA prezidents taisnojas par Kataras šeiha attieksmi pret sievietēm. Skaidrojums ne līdz galam attaisno rīcību
Vīrs nepalaiž Irānas kalnu slēpošanas treneri uz pasaules čempionātu
Arābu hokeja pavasaris: kā attiecības uz ledus skaidro pasaules vājākās hokeja izlases 1

Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) aicinājusi dalībniekus ievērot vietējās tradīcijas. FIVB, piebilst, ka līdz šim nav saņēmuši nekādas negatīvas atsauksmes par gaidāmo turnīru Katarā.

Citi šobrīd lasa

Kas notiks ar Rīgas centra "spoku" - Vidzemes tirgu?
VIDEO: bruņots students atklāj uguni universitātē Krievijā; gājuši bojā astoņi cilvēki, vairāk nekā 20 ievainoti 11
Krievijas vēlēšanu teātrī piedalās arī "starptautiski novērotāji" no Baltijas valstīm
Pievienot komentāru

"Блондинкой лучше": зачем Кристина Орбакайте резко сменила имидж?

Дженнифер Энистон рассказала, как работала курьером в Нью-Йорке