Kalniņš ielaiž trīs vārtus mazākumā, un "Jokerit" otro dienu pēc kārtas zaudē "Ak Bars"
Jānis Kalniņš
2020. gada 14. decembris, 20:16

Latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku "Jokerit" komanda pirmdien piedzīvoja zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē.

"Jokerit" Kazaņā, spēlējot mājinieces statusā, ar 1:4 (1:0, 0:1, 0:3) piekāpās Kazaņas "Ak Bars" komandai.

Pateicoties Ēli Tolvanena gūtajiem vārtiem, Helsinku komanda pirmo periodu uzvarēja ar 1:0. Otrā perioda vidū Stefāns da Kosta vairākumā vienus vārtus atguva, bet pamatlaika pēdējās septiņās minūtēs "Ak Bars" vēl divas reizes pārspēja Kalniņu.

Vispirms, spēlējot piecatā pret trijiem, ripu "Jokerit" vārtos ieraidīja Naidžels Douss, bet piecas sekundes pirms nākamā vairākuma beigām otrreiz Kalniņu sarūgtināja da Kosta. Sešas sekundes pirms finālsvilpes ripu tukšos vārtos ieraidīja Kirils Petrovs.

Kalniņš šajā duelī atvairīja 26 no 29 pretinieku mestajām ripām. Latviešu vārtsargs šosezon piedalījies 16 mačos, palīdzot Somijas klubam izcīnīt desmit uzvaras.

Svētdien pirmajā savstarpējā spēlē ar Andersu Lindbeku vārtos "Jokerit" zaudēja ar 1:4.

"Jokerit" ar 39 punktiem 31 spēlē ieņem astoto vietu Rietumu konferencē, bet "Ak Bars" ar 60 punktiem 39 dueļos ir pirmā Austrumos un ieņem otro vietu visā līgā.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.