foto: AP/Scanpix
Lai tiktu pie treniņiem ar komandu, Hārdenam vajadzēs sešus negatīvus Covid-19 testus pēc kārtas
NBA zvaigzne Džeimss Hārdens joprojām nedrīkst trenēties ar "Rockets" komandu.
Basketbols
2020. gada 10. decembris, 11:25

Lai tiktu pie treniņiem ar komandu, Hārdenam vajadzēs sešus negatīvus Covid-19 testus pēc kārtas

Jauns.lv / LETA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznei Džeimsam Hārdenam vajadzēs sešus negatīvus Covid-19 testus, lai varētu uzsākt treniņus kopā ar Hjūstonas "Rocekts" komandu, vēsta ESPN.

Hārdens svētdien neieradās uz pirmo treniņu, taču bija sazinājies ar "Rockets" administrāciju.

Kā liecina sociālajos tīklos publicētā informācija, viņš nedēļas nogalē Atlantā piedalījās repera "Lil Baby" dzimšanas dienas ballītē un pēc tam atpūtās arī Lasvegasā, nelietojot sejas masku.

NBA prasīja spēlētājiem aizvadītajā nedēļā ievērot piesardzību - ārpus treniņiem un mājām doties tikai tur, kur patiešām nepieciešams, piemēram, uz pārtikas veikalu.

ESPN, atsaucoties uz avotiem līgā, raksta, ka Hārdenam vajadzēs sešus negatīvus Covid-19 testus pēc kārtas, lai varētu uzsākt treniņus kopā ar komandu. Ja turpmākie testi būs negatīvi, viņš treniņiem varēs pievienoties pirmdien.

Šī iemesla dēļ viņš nevarēs piedalīties pirmajās divās "Rockets" pārbaudes spēlēs.

Novembrī parādījās informācija, ka Hārdens apsver iespēju pieprasīt komandai maiņu uz Rodiona Kuruca pārstāvēto Bruklinas "Nets", bet šonedēļ viņš licis noprast, ka būtu gatavs doties uz Filadelfijas "76ers" vai citu vienību.

Hārdens maiņas darījuma rezultātā 2013.gadā no Oklahomasitijas "Thunder" pārcēlās uz "Rockets" un nākamajās astoņās sezonās regulāri bija Visu zvaigžņu spēle dalībnieks. 2017./18.gada sezonā Hārdens tika atzīts par NBA vērtīgāko spēlētāju, bet pēdējo sešu gadu laikā viņš šīs balvas balsojumā regulāri bijis atrodams starp trim vadošajiem basketbolistiem.

Hārdena pašreizējais līgums beigsies 2021./2022.gada sezonā. Šajā laika posmā viņš nopelnīs aptuveni 110 miljonus ASV dolāru. Tāpat viņam 2022./23.gada sezonā ir iespēja pagarināt sadarbību ar "Rockets", nopelnot 46,7 miljonus dolāru (39,6 miljonus eiro).