"Islanders" hokejisti priecājas pēc uzvaras sērijā.
2020. gada 6. septembris, 11:35

Ņujorkas "Islanders" komanda sestdien sasniedza savu pirmo Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa Austrumu konferences finālu kopš 1993.gada.

"Islanders" izšķirošajā, septītajā, spēlē ar 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) pārspēja Filadelfijas "Flyers", sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-3.

Ņujorkiešus desmitajā minūtē vadībā izvirzīja Skots Meifīlds, kurš izpildīja nekļūdīgu raidījumu no iemetienu apļa, bet četras minūtes vēlāk Endijs Grīns no asa leņķa raidīja ripu tukšā vārtu stūrī un panāca 2:0.

Otrā perioda 12.minūtē pēc izgājiena divatā pret vienu pretinieku hokejistu Broks Nelsons palielināja "Islanders" pārsvaru. Punktu Ņujorkas komandas uzvarai pielika Entonī Bolivjē, kurš trešās trešdaļas 14.minūtē raidīja ripu tukšos vārtos.

Ar 1+2 maču noslēdza Broks Nelsons, bet vārtsargs Tomass Greiss atvairīja visas 16 pretinieku mestās ripas.

"Islanders" pirmdien uzsāks Austrumu konferences finālsēriju, kurā tiksies ar Tampabejas "Lightning". Iepriekšējo reizi, kad "salinieki" spēlēja konferences finālā, ar 1-4 tika atzīts Monreālas "Canadiens" pārākums.

Ņujorkas komanda Stenlija kausa finālā pēdējo reizi spēlēja 1984.gadā. Tā Stenlija kausā triumfējusi četras reizes, pēdējo reizi trofeju izcīnot 1983.gadā.

Toronto un Edmontonā vispirms notika 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.