Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Martins Dukurs Pasaules kausa sezonu sāk ar otro vietu pirmajā posmā. (Foto: The Canadian Press/PA Images)

Martins Dukurs lieliski sāk Pasaules kausa sezonu 2

Citi sporta veidi
2019. gada 8. decembrī 18:31 2019. gada 8. decembrī 18:31
  Jauns.lv / LETA
Latvijas skeletonists Martins Dukurs svētdien Leikplesidas trasē ASV izcīnīja otro vietu Pasaules kausa pirmajā posmā, kamēr Tomass Dukurs bija sestajā pozīcijā.

Uzvaru sezonas ievadā svinēja vācietis Aksels Junkgs, kuram M.Dukurs divu braucienu summā zaudēja 0,12 sekundes, bet vēl 0,27 sekundes lēnāks bija krievs Aleksandrs Tretjakovs. Aiz pirmā trijnieka bija divi vācieši Aleksandrs Gasners un pasaules junioru čempions Fēliks Kaizingers, bet pirmo sešinieku noslēdza T.Dukurs, kurš uzvarētājam zaudēja 0,60 sekundes, no goda pjedestāla atpaliekot 0,21 sekundi.

Olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas sezonas sākumā samierinājās ar septīto vietu.

Pirmajā braucienā nepārspēts palika Kaizingers, kurš trasi veica 53,06 sekundēs. No viņa 0,06 sekundes atpalika Jungks, bet vēl 0,02 sekundes lēnāks bija M.Dukurs. Tikmēr T.Dukurs atpalika 0,25 sekundes, kas braucienā deva astoto vietu 27 skeletonistu konkurencē.

Otrajā braucienā labāko rezultātu uzrādīja Jungks, 0,10 sekundes lēnāks bija M.Dukurs, bet trešo rezultātu uzrādīja Gasners, kurš bija vēl vienu sekundes simtdaļu lēnāks. T.Dukurs no Jungka braucienā atpalika 0,41 sekundi, kas deva sesto vietu.

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs finišēja trešajā, bet Tomass Dukurs - septītajā vietā. Gan pasaules čempionātā Kanādas trasē Vistlerā, gan Eiropas meistarsacīkstēs Īglsas trasē Austrijā Martins Dukurs uzvarēja, kļūstot par seškārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempionu. Tomass Dukurs ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Abiem brāļiem sezonas galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts Siguldā un pasaules čempionāts Altenbergas trasē, kurā latvieši siltā laikā aizvadīja treniņus pirms sezonas.

Kā LETA jau ziņoja, lielākās izmaiņas vairumam skeletonistu nācās veikt pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, kas paredz, ka sportists kopā ar kamanām nedrīkst svērt vairāk par 120 kilogramiem. Tādējādi Tomasam nācās nomest ķermeņa kilogramus, kā arī uzlabot savu braucamo. 

Sākotnēji pirmais posms bija paredzēts Pārksitijā, tam norisinoties no 25.novembra līdz 1.decembrim, tomēr Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ievadošo etapu pārcēla uz Leikplesidu. Sacensības Pārksitijā tika nolemts atcelt, jo trases personāls nevarēja garantēt, ka līdz sezonas sākumam izdosies salabot saldēšanas sistēmu. Tāpēc, lai izvairītos no lieka riska, lemts sacensības pārcelt uz Leikplesidu.

Leikplesidā norisināsies arī otrais Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā, kas paredzēts nākamajā nedēļā. Pēc tam Pasaules kausa sezona turpināsies janvārī ar mačiem Vinterbergā, Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Citi šobrīd lasa

Notiekošais Baltkrievijā ārpus kontroles: OMON brutāli sagūsta nepilngadīgu bērnu, policisti spārda žurnālistus 3
Palīdzēsim Madarai Repšei dzīvot - šeit var uzzināt, kā
Draugi nofilmē, kā sieviete no slidkalniņa ieslīd okeānā, kur viņu gaida haizivs 3
Skatīt visus komentārus

Хакера из России обвинили в краже «постыдных» фото Меган и Гарри

8-летняя внучка Пугачевой дебютировала в качестве певицы