Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rebekai Kohai summā bija 10 kilogramu pārsvars. (Foto: EPA/Scanpix)

Koha paceļ visus pieteiktos svarus un kļūst par U-23 Eiropas čempioni 6

Citi sporta veidi
21. oktobrī 13:11 2019. gada 21. oktobrī 13:11
Jauns.lv / LETA
Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha pirmdien Rumānijā notiekošajā U-23 Eiropas čempionātā svarcelšanā tika galā ar visiem pieteiktajiem svariem, kļūstot par kontinenta spēcīgāko sportisti vecumā līdz 23 gadiem.

Koha, startējot svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, raušanā un grūšanā uzrādīja labāko rezultātu. Latvijas sportiste šajās sacensībās orientējās uz kopsummu 220 kilogrami, kas gandrīz izdevās, jo gala rezultātā viņai izdevās pacelt 100 kilogramu raušanā un 119 kilogramu grūšanā.

Latvijas svarcēlāja raušanā pirmajā mēģinājumā pieteica 93 kilogramu, otrajā 97, bet trešajā 100 kilogramus. Pilnīgi visi svari Kohai bija pa spēkam, uzrādot labāko rezultātu. Otro vietu ieguva Krievijas sportiste Olga Te, kura netika galā ar 100 kilogramiem, bet pēdējā mēģinājumā centās pacelt 101 kilogramu.

Krievijas sportiste pacēla 95 kilogramus, bet Rumānijas svarcēlāja Florina Hulpana tika galā ar 94 kilogramiem.

Grūšanā Koha iesāka ar 112 kilogramiem, kas bija augstākais svars starp pārējām sportistēm. Koha bija veiksmīga šajā un arī pārējos mēģinājumos, kuros tika pacelti 115 un 119 kilogrami.

Tikmēr Te tikai ar trešo mēģinājumu pacēla 114 kilogramus, kamēr Hulpana virs galvas uzgrūda 113 kilogramus.

Summā Koha pacēla 219 kilogramus, kamēr Te bija par desmit mazāk, bet rumāniete kopsummā iekrāja 207 kilogramus.

Pieaugušo konkurencē Koha šogad pasaules čempionātā izcīnīja astoto vietu, savukārt aprīlī viņa jau otro gadu pēc kārtas tika kronēta par Eiropas čempioni.

Aizpērn Koha planētas meistarsacīkstēs izcīnīja bronzu un kļuva par pirmo Latvijas sievieti, kura pieaugušo pasaules čempionātā svarcel'san'a tikusi pie godalgas. Gadu vēlāk viņai, startējot jaunajā kategorijā līdz 59 kilogramiem, izdevās atkārtot panākumu un izcīnīt vēl vienu bronzas medaļu.

Turpat Bukarestē norisinās arī junioru Eiropas čempionāts, kurā Latviju pārstāv Daniela Ivanova (līdz 59 kilogramiem), Ritvars Suharevs (81 kilograms) un Armands Mežinskis (89 kilogrami).

Citi šobrīd lasa

Aktrise Kristīne Krūze: "Uzskatu, ka bērniem nav jāvalkā vairākus simtus eiro vērts krekliņš"
Tuvinieki publisko līdz šim neredzētus kadrus no Džemmas Skulmes dzīves
Baisā patiesība par kosmētikas paraudziņiem
Tēmas: Rebeka Koha
Skatīt visus komentārus

"Он очень хотел детей, прям хоть сразу": первое интервью жены Виталия Калоева, который убил авиадиспетчера 

Эммануил и Ирина Виторган перестали скрывать лицо младшей дочери