2019. gada 20. oktobris, 09:39

Girgensons ar uzvaras vārtiem palīdz "Sabres" svinēt kārtējo panākumu

NHL. Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons sestdien guva uzvaras vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, kaldinādams Bufalo "Sabres" komandas panākumu.

"Sabres" viesos ar 4:3 (1:1, 1:0, 2:2) pārspēja Sanhosē "Sharks" vienību.

Pirmā perioda 13.minūtē mājiniekus vadībā izdarīja Markuss Juhansons, kurš ripu vārtos raidīja piespēli izdarījušā Henri Jokiharju aizsegā. Četras minūtes vēlāk Timo Maiers ar zibenīgu metienu vairākumā panāca 1:1.

Trīs minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Keisijs Mitelstads pielika nūju Jokiharju no zilās līnijas izdarītam metienam un palīdzēja "Sabres" atgūt vadību. Jau trešā perioda pirmajā minūtē Tomāšs Hertls vairākumā uzvarēja cīņu vārtu priekšā - 2:2.

Turpmākajās trīs minūtēs komandas apmainījās vēl diviem vārtiem. Vispirms "Sharks" savā vārtu priekšā pazaudēja ripu, kas Džefam Skineram ļāva panākt 3:2. Tiesa, nepagāja ne pusminūte, kad Markus Serensens vārtu priekšā pielaboja Brenta Bērnsa  tālu metienu un izlīdzināja rezultātu.

Komandas biedri Kails Okposo un Jūhans Larsons sveic Zemgu Girgensonu ar pirmajiem vārtiem šosezon.

Girgensons uzvaras vārtus iemeta septiņas minūtes un 45 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad "Sabres" atbruņoja pretiniekus viņu aizsardzības zonā. Pēc Jūhana Larsona metiena ripa trāpīja pa Kailu Okposo, to uztvēra Girgensons un panāca 4:3, gūstot pirmos vārtus sezonā.

Girgensons šajā spēlē uz ledus pavadīja 12 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, zaudēja savā vienīgajā iemetienā un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Ar uzvaras vārtiem gan nebija gana, lai tiktu atzīts par kādu no spēles zvaigznēm, šo godi izpelnoties viņa komandas biedriem Juhansonam, Skineram un Semam Reinhārtam.

Girgensons šajā sezonā deviņās spēlēs guvis vienus vārtus, veicis trīs rezultatīvas piespēles un iekrājis neitrālu lietderības koeficientu.

"Sabres" ar 15 punktiem deviņās spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē un ir visas līgas vicelīdere.