Treka riteņbraucējam Ķiksim otrais zelts senioru pasaules čempionātā
Ainārs Ķiksis (pa vidu).
2019. gada 18. oktobris, 11:44

Latvijas vadošais īso distanču treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis izcīnījis uzvaru pasaules senioru čempionātā sprinta sacensībās, vēstī Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis izcīnījis savu otro zelta medaļu pasaules senioru čempionātā. Pēc uzvaras solo braucienā, valmierietis triumfēja savā kroņa disciplīnā - sprintā.

Ķiksis Mančestrā notiekošajā pasaules čempionātā treka riteņbraukšanā masters vecuma grupā ir vienīgais Latvijas sportists. Valmieras gada sportists sacensības iesāka ar pārliecinošu triumfu 750 metru garajā solo braucienā V45 - 49 grupā.

Ceturtdien latvietis aizvadīja sprinta sacensības. Tradicionāli tās sākās ar kvalifikāciju - 200 metriem gaitā. Ķiksis 18 dalībnieku lielajā konkurencē sasniedza labāko rezultātu - 10,425 sekundes. Tuvākais sekotājs Marsels Laurenzs no Vācijas sasniedza laiku - 10,464 sekundes.

Pamatsacensību pirmajā kārtā "Evelo" pārstāvis pārspēja Francijas sportistu Teriju Forelu. Sekoja ceturtdaļfināls, kurā Ķiksis bija pārāks par Jozefu Santanilello no ASV. Pusfinālā divu braucienu summā pieredzējušais Latvijas sportists uzvarēja austrāliešu trekistu Danielu Rikardu, kurš otrajā braucienā nefinišēja.

Lielajā finālā aizraujošā cīņā Ķiksis divos braucienos pārspēja Vācijas sportistu Laurenzu no Vācijas. Valmierietis tādējādi kļuva par sacensību uzvarētāju, tiekot pie otrās zelta medaļas.