Dienvidkoreja aicina Japānu aizliegt uzlecošās saules karogu 2020.gada olimpiādē
foto: AP/Scanpix
Karogu, kurā attēlota sarkana uzlecoša saule ar stariem, joprojām plaši izmanto Japānā, lai gan tas nav valsts oficiālais karogs.
Citi sporta veidi

Dienvidkoreja aicina Japānu aizliegt uzlecošās saules karogu 2020.gada olimpiādē

Jauns.lv / LETA

Dienvidkoreja aicinājusi Japānu aizliegt uzlecošās saules karogu 2020.gada olimpiskajās spēlēs Tokijā, apgalvojot, ka tas reprezentē Japānas militāro un imperiālistisko pagātni.

Dienvidkoreja aicina Japānu aizliegt uzlecošās sau...

Taču olimpisko spēļu organizatori jau paziņojuši, ka negrasās karogu aizliegt.

Karogu, kurā attēlota sarkana uzlecoša saule ar stariem, joprojām plaši izmanto Japānā, lai gan tas nav valsts oficiālais karogs. Taču ārvalstīs tas daudziem saistās ar Japānas agresiju Otrā pasaules kara laikā.

"Uzlecošās saules karogs tiek plaši izmantots Japānā, un tas netiek uzskatīts par politisku vēstījumu, tādēļ tas netiek uzskatīts par priekšmetu, kas būtu aizliedzams," paziņoja organizatoru pārstāvis.

Mediji ziņo, ka arī Korejas Paralimpiskā komiteja lūgusi, lai tiek mainīts 2020.gada Tokijas Paralimpisko spēļu medaļu dizains, jo pašreiz tās atgādina uzlecošu sauli.

Otrā pasaules kara laikā Japāna okupēja plašas teritorijas Āzijā, tostarp visu Korejas pussalu.

"Japāņi ļoti labi zina, ka viņu kaimiņi uzskata uzlecošās saules karogu par Japānas militārās un imperiālistiskās pagātnes simbolu," uzsvēra Dienvidkorejas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis.

"Japānai jābūt daudz pazemīgākai attiecībā uz tās vēsturisko mantojumu," norādīja pārstāvis, solot, ka valdība runās ar atbildīgajām ministrijām, lai nokārtotu šo jautājumu.

Mediji ziņo, ka Korejas Sporta un olimpiskās komitejas (KSOC) pārstāvji jau tikušies ar Japānas kolēģiem, lai iesniegtu oficiālu sūdzību.

Korejieši arī pauduši bažas par faktu, ka olimpisko spēļu dalībnieku ēdināšanai plānots izmantot pārtikas preces no Fukušimas reģiona.

2011.gada 11.martā Japānu satricināja deviņas magnitūdas stipra zemestrīce, kurai sekoja postošs cunami un kodolkatastrofa Fukušimas atomelektrostacijā (AES). Šajās katastrofās dzīvību zaudēja vai bez vēsts pazuda aptuveni 18 500 cilvēku.

2020.gada Tokijas vasaras olimpisko spēļu rīkotāji un Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) centušās ar olimpiādes palīdzību sekmēt Fukušimas reģiona atveseļošanos un tajā plānotas beisbola un softbola sacensības. Reģionā arī plānots izstādīt olimpisko spēļu lāpu.