foto: Edijs Pālens/LETA
Ķēniņš slavē komandas pašatdevi un fantastisko Merzļikina sniegumu
Ronalds Ķēniņš un Elvis Merzļikins pēc uzvaras pār Vāciju.
Hokejs
2018. gada 12. maijs, 18:42

Ķēniņš slavē komandas pašatdevi un fantastisko Merzļikina sniegumu

LETA

Visas komandas pašatdeve un Elvis Merzļikins vārtos ļāva Latvijas izlasei sestdien pasaules čempionāta spēlē pārspēt olimpisko vicečempioni Vāciju, pēc cīņas žurnālistiem sacīja Latvijas izlases pirmo vārtu autors Ronalds Ķēniņš.

Latvijas hokeja izlase sestdien Herningā pasaules čempionāta mačā ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pārspēja olimpisko vicečempioni Vāciju, turpinot cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase izcīnīja trešo uzvaru piecās spēlēs, ar deviņiem punktiem turnīra tabulā ieņemot ceturto vietu B apakšgrupā.

"Viegli nebija, bet mēs zinājām, ka tā būs. Izgājām laukumā un bijām gatavi," pēc mača sacīja Ķēniņš. "Tāpat kā pret amerikāņiem mēs labi spēlējām visās trīs zonās, bloķējām metienus, savukārt Elvis kā parasti bija fantastisks vārtos. Tas viss kopā mums arī deva uzvaru."

Rezultātu Latvijas izlase atklāja spēles 37.minūtē, kad pēc teicamas izspēles Ķēniņš tika līdz metienam jau tukšos pretinieku vārtos. Viņam lielisku piespēli atdeva Rodrigo Ābols, kurš pirms tam ar Rūdolfu Balceru bija izgājuši divatā pret vienu aizsargu.

Latvijas hokejisti cīnās pret Vācijas izlasi: pasaules čempionāts Dānijā 2018. gada 12. maijā

gallery icon

"Vācija bija mūsu zonā, redzēju, ka viņu aizsargs ies apkārt. Es tobrīd bišķi pašmaucos, jo zināju, ka tas ir jaunais, kuram trīc rokas. Nedaudz pabiedēju, viņš man atdeva ripu, ko paņēma Balcers, to pēc tam piespēlējot Ābolam, kurš savukārt izdarīja visu pārējo. Par to, ka viņš man piespēlēs, nebiju pārsteigts, jo zināju, ka Rodža mani redz. Mums viss izdevās, viņš atdeva un es zināju, ka būs iekšā," epizodi komentēja šosezon par Šveices čempionu kļuvušais Ķēniņš, kurš guva savus otros vārtus šajā pasaules čempionātā.

Pirms vārtu guvuma gan nebija tālu no tā, lai izceltos arī Vācija, jo pēc neveiksmīgas nomaiņas divi pretinieku spēlētāji palika pret Merzļikinu, tomēr glāba aizsargs Ralfs Freibergs, kurš pēdējā brīdī izsita ripu.

Līdzjutēji fanu teltī pie Kongresu nama vēro Latvijas maču ar Vāciju

Cilvēki skatās Pasaules hokeja čempionāta spēli starp Latvijas un Vācijas valstsvienībām fanu teltī pie Rīgas Kongresu nama.

gallery icon

"Hokejs tagad ir tik ātrs, ka viss kaut kas var gadīties. Pārsvarā ir tā, ja uztaisi lielu seju, tad sanāk otrādāk, iemetīs pretinieki," Ķēniņš norādīja, ka nostrādāja vecā hokeja tēze - neiemet tu, iemet tev.

Herningā Ķēniņš ir viens no aktīvākajiem Latvijas izlases hokejistiem laukumā, spēlējot ar lielu enerģiju un ātrumu, izdarot daudz spēka paņēmienus.

"Tā ir mana spēle, darīju visu, ko varu, lai palīdzētu uzvarēt," pieticīgs bija uzbrucējs, kurš šajā mačā laukumā bija 17 minūtes un 43 sekundes, divas reizes metot pa vārtiem un nopelnot pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Hokeja fani Dānijā pirms Latvijas izlases spēles pret Vāciju 2018. gada 12. maijā

gallery icon

Uzbrucējs gan nevēlējās kavēties domās par Latvijas izlases nākamajām spēlēm. "Tagad labāk izbaudīsim šo uzvaru un tad rīt domāsim par Kanādu," piebilda hokejists.

Apakšgrupu turnīra noslēgumā Latvijai palikuši tikai divi mači - pirmdien pret Kanādu un otrdien pret Dāniju.

B apakšgrupā vadībā ar 13 punktiem piecās spēlēs ir ASV, tālāk ar desmit punktiem četros mačos ir Kanāda, kurai ar deviņiem punktiem seko Somija un Latvija, bet somiem ir viena spēle rezervē. Uzreiz aiz pirmā četrinieka ar astoņiem punktiem atrodas Dānija, tālāk ar pieciem punktiem seko Vācija, septīto vietu ar trim punktiem ieņem Norvēģija, bet bez punktiem cīnās Dienvidkoreja.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.