Lipīgais norovīruss konstatēts igauņiem, kuri dzīvo vienā ēkā ar Latvijas sportistiem
Igaunijas olimpiskajā delegācijā Phjončhanas olimpiskajās spēlēs konstatēta saslimšana ar lipīgo norovīrusu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Igaunijas delegācija olimpiskajā ciematā dzīvo vienā ēkā ar Latvijas komandu, kaimiņos esot arī Baltkrievijas delegācijai.
Igauņu masu mediji pagaidām par saslimšanu nesniedz ziņas, taču tiek vēstīts, ka slimības dēļ olimpiskajās spēlēs nepiedalīsies distanču slēpotāja Anete Vērpalu, taču viņa ir saaukstējusies.
Jau iepriekš Latvijas sportistiem tika ieteikts rūpīgi izmantot higiēnu un pēc iespējas izvairīties no koplietošanas telpām, piemēram, lifta. Tiesa, Latvijas delegācijas pārstāvji dzīvo mājas pirmajos trīs stāvos, tāpēc lifta izmantošana viņiem īsti nav aktuāla.
Jau ziņots, ka kopš Phjončhanas Olimpiādes sākuma tur plosās līpīgais norovīruss, kurš izsauc vemšanu un caureju. Ar vīrusu līdz šim inficējušies jau 261 cilvēks, no tiem 217 jau beidzies karantīnas periods. Pārsvarā gadījumu konstatēti olimpisko spēļu darbinieku vidū, taču iepriekš tika ziņots, ka saslimuši arī divi Šveices komandas frīstailisti.
Pirms tam visi saslimšanas gadījumi bija konstatēti Olimpiādes darbinieku - apsargu, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju un apkalpojošā personāla vidū.
Lai arī sasirgušo vārdi oficiāli netika atklāti, Šveices medijs RTS ziņoja, ka viņi ir Fabjēns Bešs un Eliass Embīls.
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) preses sekretārs Marks Edamss sestdien apstiprināja, ka abi sportisti nedzīvoja olimpiskajā ciematā.
Tikmēr Šveices komanda jau piektdien ziņoja, ka sasirgušo sportistu veselības stāvoklis ir uzlabojies, tāpēc abi varēs piedalīties sacensībās.
Pērn pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas norisinājās Londonā, ar norovīrusu saslima vismaz 40 cilvēki, no kuriem bija arī vairāki titulēti sportisti.
Norovīruss tautā tiek saukts par "ziemas vemšanas slimību". Simptomi ir līdzīgi kā rota vīrusam, turklāt neizbēgamas ir galvassāpes un drudzis. Slimība ir ļoti lipīga, jo izplatās pa gaisu pilienu veidā arī lielos attālumos. Inkubācijas periods ilgst no četrām līdz 77 stundām. Tāpat infektologi iesaka pievērst uzmanību faktam, ka tas, kurš slimību jau izslimojis, apkārtējos var aplipināt pat trīs dienas pēc tam, kad jau atveseļojies.