U-20 basketbolisti zaudē arī Francijai
Arī Dairis Bertāns šodien nebija glābējs.
2009. gada 20. jūlijs, 22:29

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase pirmdien Grieķijā Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra otro grupas kārtu uzsāka ar zaudējumu 82:84 spēkos līdzīgā spēlē pret Francijas vienaudžiem.

Latvijas izlasē rezultatīvākie bija pa 20 punktiem guvušie Jānis Strēlnieks un Dairis Bertāns.

Vēl 16 sekundes pirms spēles beigām pēc diviem Bertāna precīziem soda metieniem Latvijas basketbolisti panāca neizšķirtu 82:82, tomēr divas sekundes pirms beigu svilpes francūži guva uzvaras grozu un Latvijas spēlētāji nepaspēja atbildēt ar rezultatīvu uzbrukumu.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Latvijas basketbolistu nākamie pretinieki otrdien būs itālieši, bet trešdien - sacensību saimnieki grieķi. Grupas turnīra noslēgumā četras labākās no sešām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektā un sestā grupas komanda cīnīsies par 9. līdz 12. vietu. Latvijas izlases rēķinā otrās kārtas grupas turnīrā pagaidām ir tikai zaudējumi.

Rodas salā notiekošajā čempionātā pirmajā grupu kārtā Vara Krūmiņa trenētā Latvijas izlase vispirms apspēlēja Slovēniju, bet vēlāk zaudēja Krievijai un Spānijai, tomēr iekļūstot otrajā kārtā.

Eiropas U-20 čempionāts noslēgsies svētdien.

Latvija - Francija 82:84 (23:19, 18:22, 13:16, 28:27)

Latvija: Bertāns 20, Strēlnieks 20, Blaus 13 +9AB, Virsis 9, Rozītis 6, Sokolovs 5, Zeidaks 4 +6AB, Mizis 3, Kaufmanis 2

Francija: Dio 21 +7AB, Serafēns 13 +7AB