Mājiniekiem poļiem un Slovēnijai pirmās uzvaras
Pagājušās sezonas NBA finālists Marčins Gortats bija vien no galvenajiem „vilcējiem” Polija uzvarā.
2009. gada 7. septembris, 21:49

Eiropas čempionāta C grupas spēlē Slovēnijas vīriešu basketbola izlase pārliecinoši apspēlēja Lielbritāniju, savukārt D grupā mājinieki tika galā ar Bulgāriju.

Mača sākumā krietni pārliecinošāk laukumā darbojās slovēņi, kuri pēc desmit nospēlētām minūtēm bija iekrājuši 12 punktu pārsvaru - 27:15, taču otrajā ceturtdaļā britiem izdevās ne vien „pievilkt”, bet arī izvirzīties vadībā – pēc puslaika tdivu punktu pārsvars Lielbritānijai - 35:37. Spēles otrajā pusē slovēņi atguva vadību, taču Lielbritānija savus pretiniekus nekur tālu neatlaida – pirms pēdējām desmit minūtēm - 51:47 par labu slovēņiem. Ceturtā ceturkšņa sākumā slovēņiem izdevās panākt lūzumu, iegūstot padsmit punktu pārsvaru un novedot spēli līdz drošai uzvarai - 72:59.

Slovēnija - Lielbritānija 72:59

Slovēnija: E.Lorbeks 19, Lakovičs 11 (6 rez.piesp., 6 atl.b.), Udrihs 8, Brezečs 8, Nahbars 7 (6 atl.b.), D.Lorbeks 7, Golemacs 6, Jagodņiks 6, Dragičs.

Lielbritānija: Mensā-Bonsū 18 (6 atl.b.), Arčibalds 12, Betss 9, Boids 8, Frīlends 6, Reinkings 5, Lenzlijs 1, Hārts, Salivans, Džordžs.

Mājiniekiem jau pēc pirmās ceturtdaļas bija izdevies iekrāt 11 punktu pārsvaru, - 32:21, bet pēc puslaika pat 15 – 52:37. Spēles otrajā pusē Polijas basketbolisti samazināja apgriezienus, bet tas netraucēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar – 90:78.

Bulgārijas izlasei rezultatīvākais bija pirms diviem gadiem „Barons/LMT” klubā spēlējušais amerikānis Ērls Džerods Roulands, kurš guva 20 punktus.

Polija – Bulgārija 90:78

Polija: Logans 23, Ignerskis 22, Lampe 17, Gortats 16, Košareks 8,

Bulgārija: Rovlands 20, D. Ivanovs 18, Georgievs 12, Videnovs 11, Stoikovs 8, Evtimovs 7, K. Ivanovs 2