2009. gada 6. decembris, 21:19

Vīriešiem 17. vieta, sievietēm 18. vieta biatlona stafetēs

Latvijas biatlonisti Ilmārs Bricis, Andrejs Rastorgujevs, Jānis Pleikšnis un Kristaps Lībietis Zviedrijā palika 17. vietā Pasaules kausa (PK) pirmajā posmā 4x7,5 kilometru stafetē.

No sacensību uzvarētājiem Francijas biatlonistiem Latvija atpalika par četrām minūtēm un 2,8 sekundēm. Sacensībās startēja 26 komandas.

Pirmo stafetes posmu veiksmīgi veica Ilmārs Bricis, kurš izlases debitantam Rastorgujevam stafeti nodeva septītajā pozīcijā. Rastorgujevs uz brīdi pakāpās uz piekto vietu, taču pirmajā šautuvē viņam arī ar rezerves patronām nepietika, lai sašautu visus piecus mērķus, un pēc viena soda apļa veikšanas Latvija noslīdēja uz 15. vietu, pēc otrā posma. Trešajā posmā Pleikšnis izmantoja trīs rezerves patronas, noslīdot vienu vietu zemāk, bet pēc Lībieša finiša, kurš izmantoja divas rezerves patronas, Latvija ierindojās 17. vietā.

Francijas komandā slēpoja Vinsents Džejs, Vinsents Defrasnē, brāļi Simons un Martins Furkādi. Finišā viņi par 13,7 sekundēm apsteidza Norvēģiju, bet par 18,2 sekundēm Austriju. uzreiz aiz goda pjedestāla palika Krievijas un Vācijas biatlonisti.

PK posms

4x7,5 kilometru stafete vīriešiem

1. Francija 1.15:10,3 (1 soda aplis+7 rezerves patronas)

2. Norvēģija +13,7 (3+11)

3. Austrija +18,2 (1+7)

4. Krievija +29,7 (1+8)

5. Vācija +39,8 (3+7)

6. Zviedrija +43,9 (2+9)

..17. Latvija +4:02,8 (1+13)

Latvijas biatlonistes svētdien Zviedrijā palika 18. vietā Pasaules kausa posmā 4x6 kilometru stafetē, liecina sacensību rīkotāju informācija.

Žanna Juškāne, Gerda Krūmiņa, Līga Glāzere un Madara Līduma no uzvarētājām Vācijas komandas, kurā startēja Martina Beka, Andrea Henkele, Simona Hausvalde un Kati Vilhelma, atpalika 12 minūtes un 17,2 sekundes. Vācietes distanci veica stundā, desmit minūtēs un 52,51 sekundē. Jau no pirmā posma, kurā startēja komandas jaunākā dalībniece Juškāne, Latvijas komanda ieņēma pēdējo 20. pozīciju, un to neatstāja gandrīz līdz sacensību beigām. Tomēr pēdējos pārsimts metros Līdumai izdevās apsteigt Dienvidkorejas biatlonisti, bet pašā finišā noķert arī Igaunijas komandu, to apsteidzot par 0,1 sekundi. Latvijas biatlonistes ļoti slikti šāva, jo nācās mērot deviņus soda apļus, no kuriem piecus veica Līduma, bet četrus Juškāne.

Vācijas biatlonistes aiz sevis atstāja Krievijas kvartetu, to apsteidzot par 18,4 sekundēm. Trešo vietu ieņēma Francija, atpaliekot par minūti un 25,2 sekundēm.

PK pirmais posms Estersundā ir noslēdzies, bet otrais no 9. līdz 13. decembrim notiks Hohfilcenē, Austrijā.

4x6 kilometru stafete sievietēm

1. Vācija 1.10:52,51 (0 kļūdas šaušanā+ 9 rezerves patronas)