Roberts Bukarts - labākais vārtu guvējs U-20 pasaules čempionātā
Ar vairākām ļoti smagām sagrāvēm, plašu rezonansi, uzvaru pār Austriju un devīto vietu ir beidzies U-20 pasaules čempionāts hokejā. Atskatīsimies uz Latvijas jauno hokejistu individuāli iespēto šā čempionāta sešos mačos.
Sekmīgākais Latvijas U-20 izlases hokejists pasaules čempionātā neapšaubāmi bija komandas kapteinis Roberts Bukarts. Viņam seši (trīs vairākumā) vārti (pirms zelta un bronzas mačiem dalīta pirmā – trešā vieta visā čempionātā) un viena rezultatīva piespēle, kas kopā dod septiņus punktus un 19. vietu rezultatīvāko hokejistu sarakstā. Vēl noteikti jāuzteic cits Rīgas “Dinamo” hokejists Ronalds Cinks, kurš vārtus neguva, bet bija Latvijas izlases labākais piespēļu dalītājs – piecas rezultatīvas piespēles, kas viņu šajā rādītājā ierindo dalītā 16.–24. vietā visā pasaules čempionātā. Diemžēl citi mūsu uzbrucēji rezultativitātes rādītājos starp labākajiem trīsdesmit nav iekļuvuši.
Divi vārti un divas rezultatīvas piespēles ir uzreiz diviem mūsu hokejistiem Raimondam Vilkoitam, kuram arī dalīts labākais lietderības koeficients komandā (no tiem, kas piedalījušies visos mačos) – (-2), un Ronaldam Ķēniņam. Divus vārtus gūt izdevās arī Robertam Maziņam, trīs rezultativitātes punkti arī Mikam Indrašim un Rolandam Vīgneram (vieni vārti un divas rezultatīvas piespēles), trīs rezultatīvas piespēles izdarīja Juris Upītis un Ralfs Freibergs, kuram arī dalīts labākais lietderības koeficients komandā, lielākais soda minūšu skaits (12), kas viņu ierindo 11. vietā visā čempionātā, bet aizsargu rezultativitātes sarakstā latvietim dalīta 22.–23. vieta, turklāt viņš U-20 pasaules čempionātā, tiesa, ne A divīzijas, varēs piedalīties arī nākamgad.
Bez Freiberga rupjāko spēlētāju sarakstā ir iekļuvuši arī Roberts Maziņš ar desmit soda minūtēm un dalītu 13. vietu un Miks Indrašis ar astoņām minūtēm un dalītu 20. vietu.
Aktīvākais vārtu apdraudētājs, kā jau gaidīts, arī bija Roberts Bukarts – 25 metieni, nākamie ir Gunārs Skvorcovs ar 15 metieniem, Ronalds Cinks – 13, Rolands Vīgners – 12. Lietderības koeficienta ziņā galvenais grēkotājs bija “Dinamo/Juniors” aizsargs Gvido Kauss ar (-10), citi sliktākie šajā nozīmīgajā rādītājā bija Mārtiņš Jakovļevs – (-9), Miks Lipsbergs, Rolands Vīgners un Juris Upītis - (-8), bet (-7) – Albertam Iliško, Robertam Bukartam, Jānim Šmitam, Mikam Indrašim, Ronaldam Ķēniņam un Kārlim Kalvītim.
Taču par galvenajiem šā čempionāta neveiksminiekiem ir jāuzskata Latvijas valstsvienības vārtsargi, īpaši Raimonds Ermičs. Pirms čempionāta tika prognozēts, ka kļūs par pirmo vārtsargu, bet laukumā viņš izgāja četros mačos, kuros kopā laukumā pavadīja tikai 87 minūtes un 39 sekundes, kļūdams par čempionāta pārliecinoši sliktāko vārtsargu gan atvairīto metienu procenta ziņā (68,75%), gan vidēji spēlē ielaisto vārtu ziņā (10,27). Jānis Kalniņš čempionātu aizvadīja tikai nedaudz sekmīgāk, jo vidēji atvairīto metienu ziņā (82,57%) viņam izdevās apsteigt arī Somijas izlases otro vārtsargu, bet vidēji ielaisto vārtu ziņā (9,25) arī Austrijas izlases otro vārtsargu (bez Ermiča). Tiesa, Kalniņš kaut nelielu “plusiņu” ir nopelnījis par divām rezultatīvām piespēlēm, kas vārtsargam sešos mačos ir lielisks rādītājs, kas liecina, ka Ziemeļamerikā spēlējošais vārtsargs lieliski prot darboties ar nūju.