Latvijas hokeja izlase vienīgajā pārbaudes spēlē pirms Vankūveras piekāpjas Vācijai
Viens no šīs sezonas
2010. gada 10. februāris, 23:42

Latvijas hokeja izlase Frankfurtē pēdējā pārbaudes spēlē pirms olimpiskajām spēlēm Vankūverā ar 2:5 zaudēja Vācijas valstsvienībai.

Kā kasjauns.lv informēja Latvijas hokeja federācijas preses sekretāre Vita Ļebedeva, viesu komandā abus vārtus pirmajā periodā skaitliskajā vairākumā guva Mārtiņš Cipulis. Laukuma saimnieki uzvaru nodrošināja trešajā periodā, kad divu ar pusi minūšu laikā divas reizes Latvijas izlases vārtsargu Ervīnu Muštukovu pārspēja Mihaēls Volfs.

Spēli Latvijas izlase sāka ar Sergeju Naumovu vārtos. Rezultāts tika atklāts spēles 15. minūtē, kad pēc Aleksandra Ņiživija un Herberta Vasiļjeva piespēlēm Cipulim bija nepieciešamas tikai septiņas sekundes, lai izmantotu Džona Tripa noraidījumu. Neilgi pirms pirmā pārtraukuma Latvijas izlases pirmā maiņa atkal realizēja vairākumu, šoreiz izmantojot situāciju, kad uz noraidīto soliņa atradās divi pretinieki. Arī otrajā vārtu guvumā Cipulim asistēja Ņiživijs un Vasiļjevs.

Spēles gaita mainījās otrajā trešdaļā, kurā laukuma saimnieki vispirms mazākumā vienus vārtus atguva, bet pēc tam uzbruka vairāk, panākot arī izlīdzinājumu. Pēc 30 nospēlētām minūtēm Naumovu vārtos nomainīja Ervīns Muštukovs, kurš nepārspēts izturēja trīs minūtes.

Trešajā trešdaļā pārsvars joprojām piederēja Vācijas izlasei. Volfs divu minūšu un 36 sekunžu laikā guva vēl divus vārtus, bet punktu mačam pielika Kajs Hospelts.

54. minūtē laukumā izcēlās kautiņš pēc kura četri hokejisti, arī Roberts Bukarts un Armands Bērziņš Latvijas izlasē saņēma 2+2 soda minūtes, bet Bukartam tika arī 10 minūšu disciplinārsods.

Neskatoties uz zaudējumu, Latvijas izlase bija pārāka pēc izdarīto metienu skaita - 35:30.

Par labāko Latvijas izlasē šajā spēlē tika atzīts Cipulis, bet Vācijas izlasē otrs divu vārtu autors Volfs. Spēli klātienē vēroja 5050 līdzjutēju, starp kuriem bija arī nepilns simts Latvijas fanu.

Vācija - Latvija 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Vārtu guvēji: Marsels Mullers (20:55, sk. maz.), Aleksandrs Barta (33:14, Kristofs Gavliks, Kristofs Ulmans), Mihaēls Volfs (43:10, Tomass Greilingers, Trevis Maloks), Mihaēls Volfs (45:46, Treviss Maloks, Korbinians Holcers), Kajs Hospelts (57:52, Marsels Mullers) - Mārtiņš Cipulis (14:40, Aleksandrs Ņiživijs, Herberts Vasiļjevs, sk. vair.), Mārtiņš Cipulis (19:35, Herberts Vasiļjevs, Aleksandrs Ņiživijs, sk. vair.)

Vārtsargi: Deniss Endrass - Sergejs Naumovs (no 30:08 Ervīns Muštukovs)