Znaroka un Vītoliņa MVD ar zaudējumu sāk Gagarina kausa finālu
Oļega Znaroka vadītā MVD sīvā cīņā tomēr piekāpās zvaigžnotajam Kazaņas "AK Bars".
2010. gada 15. aprīlis, 22:08

Latvijas izlases treneru Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa Balašihas MVD komanda savā laukumā ar 2:3 (0:0, 2:2, 0:1) atzina Kazaņas "Ak Bars" hokejistu pārākumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas pirmajā finālspēlē.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām "Ak Bars" izvirzījās vadībā ar 1-0.

Uzvaras vārtus trešās trešdaļas piektajā minūtē guva viesu komandas hokejists Dmitrijs Obuhovs. Trešā perioda beigās MVD nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas spēles rezultātu nemainīja. Pirms tam spēles otrā perioda septītajā minūtē MVD komandu vadībā izvirzīja Aleksejs Ugarovs, kurš vārtu priekšā pielaboja sava komandas biedra Romāna Derļuka mesto ripu. Taču pēc trim minūtēm Aleksandrs Stepanovs ar metienu no asa leņķa izlīdzināja rezultātu - vispirms ripa atsitās pret MVD vārtsarga Maikla Gārneta kājsargu un tikai tad ieslīdēja vārtos. Spēles 34.minūtē Pāvels Trahanovs realizēja skaitlisko vairākumu un atguva MVD komandas vadību, tomēr jau dažas minūtes vēlāk "Ak Bars" atkal izlīdzināja rezultātu. Šoreiz precīzs bija somu hokejists Niko Kapanens.

Nākamā spēle piektdien notiks turpat, Balašihā. Savukārt vēl nākamie divi mači 19. un 20.aprīlī risināsies Kazaņā. Pēc tam nepieciešamības gadījumā spēles notiks arī 23., 25. un 27.aprīlī.

Rietumu konferences finālā MVD ar 4-3 uzvarēja Jaroslavļas "Lokomotiv" komandu, bet Austrumu konferences finālā Kazaņas "Ak Bars" spēļu sērijā ar 4-2 pieveica Ufas "Salavat Julajev" komandu. Pirms tam konferences pusfinālā MVD ar 4-1 pārspēja Rīgas "Dinamo" vienību.