2010. gada 23. jūlijs, 21:38

Vīriešu U-18 izlase pieveic Franciju un garantē iekļūšanu otrajā kārtā

Latvijas U-18 vīriešu basketbola izlase piektdien Eiropas čempionāta A divīzijā otrajā spēlē ar rezultātu 61:58 (21:19, 17:6, 14:23, 9:10) uzvarēja Francijas vienaudžus.

Izcīnot savu otro uzvaru B apakšgrupā, Latvijas izlase nodrošināja sev vietu turnīra otrajā posmā, kurā cīnīsies par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Šajā mačā Latvijas izlases labā 13 punktus guva Edmunds Dukulis, un viņam arī astoņas atlēkušās bumbas zem groziem. 12 punkti šoreiz Andra Mistera rēķinā, bet ar desmit punktiem izcēlās Jānis Timma.

B apakšgrupas spēles pirmajās divās minūtes punktus neguva neviena komanda, bet turpinājumā veiksmīgāk darbojās Francijas basketbolisti, panākot sešu punktu pārsvaru, ko gan Latvijas izlasei izdevās likvidēt. Piedevām pirmo ceturtdaļu līdz ar tās beigām Latvijas jaunie basketbolisti pat noslēdza savā labā. Otrā ceturtdaļa ritēja ar Latvijas basketbolistu pārliecinošu pārsvaru, kad tika gūti 17 punkti, kamēr pretinieki atbildēja tikai ar sešiem.

Trešās trešdaļas sākumā Latvijas basketbolisti Franciju vēl turēja pietiekoši drošā atstatumā, bet turpinājumā veiksmīgāk darbojās pēdējie un samazināja starpību rezultātā līdz četriem punktiem pirms ceturtās ceturtdaļas. Vēl četras minūtes pirms mača beigām rezultāts bija neizšķirts, bet tad Latvijai izdevās gūt piecus punktus pēc kārtas un izcīnīt svarīgu uzvaru.

Kā ziņots, pirmajā mačā ceturtdien Latvijas izlase ar rezultātu 89:58 pārliecinoši pieveica Zviedriju. Savukārt Francijas komanda pirmajā spēlē ar 57:61 zaudēja Spānijas valstsvienībai.

B apakšgrupas pēdējā mačā Latvijas izlase sestdien tiksies ar Spāniju.

Savukārt piektdien savā starpā vēl tiksies Spānija un Zviedrija.

Pēc grupu turnīra trīs labākās B grupas komandas, ņemot līdzi apakšgrupu savstarpējo spēļu rezultātus, tiksies ar A grupas, kurā spēlē Lietuva, Slovēnija, Polija un Ukraina, trijām spēcīgākajām vienībām.

Savukārt ceturtajā vietā palikusī komanda ar pārējo apakšgrupu pastarītēm cīnīsies par vietas saglabāšanu A divīzijā.

Pagājušajā gadā Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā izcīnīja devīto vietu.

Kā ziņots, jūlija sākumā galvenā trenera Ziedoņa Jansona vadītie Latvijas U-18 basketbolisti piedalījās Baltijas kausa izcīņas turnīrā, kur ieņēma otro vietu. Pirmajā mačā Latvijas U-18 izlase ar rezultātu 76:45 pieveica Igaunijas vienaudžus, otrajā spēlē ar rezultātu 89:49 pieveica Lietuvas U-18 valstsvienības otro komandu, bet trešajā mačā ar 77:84 piekāpās Lietuvas vienaudžiem.

Tikmēr otrdien pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta Latvijas izlase ar rezultātu 78:52 pieveica Itālijas vienaudžus.