2010. gada 22. augusts, 23:46

Veiderei 23+27, U-16 basketbolistēm devitā vieta B divīzijā

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase svētdien Eiropas čempionāta B divīzijas mačā par devīto vietu ar rezultātu 61:51 (9:6, 20:14, 18:21, 14:10) pieveica Izraēlas vienaudzes.

Latvijas izlasē teicamu maču aizvadīja Rūta Veidere, kura guva 23 punktus un izcīnīja 27 atlēkušās bumbas. Renāte Reine izcēlās ar 13 punktiem, bet 11 punkti bija Ances Aizsilas rēķinā.

Maču sekmīgāk iesāka Latvijas izlase, kas ātri izvirzījās vadībā ar 9:2, taču Izraēla tikpat ātri atspēlējās un pēc pirmās ceturtdaļas latvietēm bija tikai trīs punktu pārsvars (9:6). Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlase pārsvaru palielināja līdz 11 punktiem (22:11), ko Izraēlai līdz puslaika beigām neizdevās būtiski samazināt un pirms pēdējām divām ceturtdaļām Latvija bija vadībā ar 29:20. Trešo ceturtdaļu Latvijas sāka ar izrāvienu 10:4 un pēc nospēlētām piecām minūtēm atradās vadībā jau ar 15 punktiem (39:24). Tomēr ceturtdaļas otro pusi sekmīgi aizvadīja Izraēla, kas veica nelielu izrāvienu un pietuvojās līdz 41:47. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase pārsvaru palielināja līdz desmit punktiem (53:43), taču Izraēlas basketbolistes nedomāja padoties un veica izrāvienu 8:3, un nepilnas piecas minūtes pirms mača beigām Latvijas pārsvars bija pieci punkti (56:51). Atlikušajā laikā komandas apmainījās ar vairākiem nesekmīgiem uzbrukumiem, līdz ar to latvietēm izdevās nosargāt nelielo pārsvaru un svinēt uzvaru.

Kā ziņots, Latvijas izlase otrajā posmā palika tikai piektajā vietā E apakšgrupā un nespēja iekļūt ceturtdaļfinālā, zaudējot cerības iekļūt A divīzijā. Nākamajā gadā B divīzijā pirmoreiz spēlēs divas Latvijas komandas - gan U-16, gan U-18 meiteņu izlases.

Kā ziņots, pirmajā posmā latvietes tika pie divām uzvarām trijos mačos, ieņemot pirmo vietu B apakšgrupā. Sākotnēji viņas ar 75:43 pārliecinoši pārspēja Luksemburgas vienaudzes, pēc tam ar 66:53 pieveica Dāniju, bet ar 39:43 zaudēja Slovākijai. Otrajā posmā Latvijas izlase pirmajā mačā ar 43:49 zaudēja Bulgārijai, otrajā spēlē ar 40:51 piekāpās Portugālei, bet pēc tam ar 67:49 pārspēja Ungārijas. Savukārt pusfinālā par 9.-12.vietu latvietes ar 64:33 pārliecinoši pieveica Īrijas vienaudzes. Tikmēr Izraēlas basketbolistes pirmajos divos posmos tika pie trijām uzvarām sešos mačos, bet pusfinālā par 9.-12.vietu ar 67:56 pieveica dānietes.

Kā ziņots, Eiropas čempionāta A divīzijā nākamgad spēlēs divas spēcīgākās B divīzijas komandas. Jau tagad zināms, ka tās būs Slovākija un Ungārija, kas svētdien finālmačā noskaidros B divīzijas uzvarētājas.

Pagājušajā gadā Latvijas U-16 izlase Eiropas čempionātā B divīzijā izcīnīja piekto vietu.