2010. gada 6. novembris, 10:06

BK "Valmierai" pirmā uzvara šosezon

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas turnīra tabulas atpalicēju savstarpējā duelī piektdien pie pirmās uzvaras sezonā tika "Valmieras" komanda, kas savā laukumā ar rezultātu 88:48 (24:12, 20:11, 21:13, 23:12) sagrāva "Latvijas Universitātes" (LU) basketbolistus.

Nopietnu pieteikumu uz uzvaru "Valmieras" basketbolisti veica jau pirmajā spēles ceturtdaļā, panākot 12 punktu pārsvaru. Arī spēles otrajā un trešajā ceturtdaļā valmierieši pārliecinoši ieturēja uzņemto kursu, katrā no tām gūstot gandrīz divas reizes vairāk punktu nekā pretinieki, pirms noslēdzošās spēles daļas iekrājot graujošu 29 punktu pārsvaru. Nekas būtiski nemainījās arī pēdējā spēles ceturtdaļā, kuru mājinieki uzvarēja ar 23:12.

Lielāko artavu "Valmieras" vienības panākumā deva Pāvels Veselovs un Kaspars Cipruss, kuri guva attiecīgi 22 un 19 punktus. Cipruss statistikas rādītājos izcēlās arī ar 12 atlēkušajām bumbām. Savukārt LU rindās ar 13 punktiem, piecām bumbām zem groziem un trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Žanis Peiners.

BK "Valmiera" - LU 88:48 (24:12, 20:11, 21:13, 23:12)

BK "Valmiera": Veselovs 22 +8AB, Cipruss 19 +12AB, Amoliņš 12, Bedrītis 11, Bērziņš 10 +6AB, Graudiņš 7 +8AB, Šlesers 4, Virsis 3

LU: Peiners 13, Vītols 11, Rubenis 6, Edmunds Tukišs 5, Volkops 5, Jaunzems 4, Malahovskis 2, Darģis 2

AB - atlēkušās bumbas.

"Valmiera" bija zaudējusi visās sešās līdzšinējās spēlēs arī "Mastercard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas turnīrā, ieņemot kopvērtējuma tabulas pēdējo, 12.pozīciju. Līdz ar to uzvara pret LU vienību ir valmieriešu pirmais panākums šosezon.

LBL pirmās divīzijas kopvērtējumā pēc šīs spēles "Valmiera" ar vienu uzvaru piecās spēlēs nespēja pakāpties augstāk par iepriekš ieņemto septīto pozīciju, kamēr LU ar piecām neveiksmēm tikpat spēlēs noslēdz kopvērtējuma tabulu, ieņemot astoto vietu.

Tikmēr LBL pirmās divīzijas līderpozīcijās ar piecām uzvarām piecās spēlēs atrodas "VEF Juniors", kuriem ar četriem panākumiem piecās spēlēs seko "Ventspils" basketbolisti. Savukārt trešie ar trijām uzvarām četros mačos ir "Liepājas lauvas".

Kā ziņots, LBL regulārajā čempionātā šosezon tiks aizvadīti četri apļi, katrai komandai izspēlējot pa 28 spēlēm. Pēc tam sešas labākās vienības izslēgšanas turnīrā turpinās cīnīties par medaļām.