Sieviešu tenisa turnīros piedalās dzimumu mainījusi sportiste
Citi sporta veidi

Sieviešu tenisa turnīros piedalās dzimumu mainījusi sportiste

Jauns.lv

Transseksuālis Andrea Paredesa, kura piedalījās Buenosairesas ITF turnīrā, kļuvusi par otro tenisisti, kura ir mainījusi dzimumu. Tiesa, tas, ka viņa kādreiz bija vīrietis, nepaglāba no iespaidīga zaudējuma.

Sieviešu tenisa turnīros piedalās dzimumu mainījus...
Andrea Paredesa joprojām turpina cīnīties ar Čīles tenisa federācijas negatīvo attieksmi pret transseksuālo sportisi.
Andrea Paredesa joprojām turpina cīnīties ar Čīles tenisa federācijas negatīvo attieksmi pret transseksuālo sportisi.

Čīliete Andrea Paredesa piesaistīja visas pasaules uzmanību kā otrais transseksuālis tenisa vēsturē. Sportistei, kura līdz 2000. gadam īstajā vārdā bija Ernesto, veica garu ceļu, lai nonāktu profesionālajā sportā. Viņa daudzus gadus cīnījās, lai kļūtu par pilntiesīgu ITF un WTA turnīru dalībnieci.

Savas tenisa gaitas sācis kā vīrietis, Paredess nolēma īstenot savu bērnības sapni un mainīt dzimumu. Tiesa, transseksuālā tenisiste nevienam nebija vajadzīga. Čīles tenisa federācija darīja visu, lai Andrea Paredesai nebūtu iespējams vienoties par kortu īru, kur aizvadīt treniņu. Tikai 2005. gadā, kad Starptautiskā tenisa federācija (ITF) pieņēma jaunu reglamentu, kurā bija punkts, kas ir attiecināts uz homoseksuāliem sportistiem, šī nepatīkamā situācija mainījās.

Pirmā transseksuālā tenisiste bija Renē Ričardsa (dzimusi kā Ričards Raskins), kura atļauju piedalīties sieviešu tenisa sacensībās panāca caur tiesu tālajā 1977. gadā. Viņas augstākais sasniegums – 22. vieta pasaules (WTA) rangā

Šobrīd čīliete, kura bija atmetusi ar roku profesionālajam sportam un kļuvusi par finanšu konsultanti, negaidīti saņēma “wild card” (uzaicinājumu piedalīties pamatsacensībās) Buenosairesas ITF turnīrā ar balvu fondu 25 tūkstoši ASV dolāru, bet jau pirmajā kārtā viņa piedzīvoja graujošu zaudējumu pret argentīnieti Vanesu Furlaneto ar 0:6, 0:6

“Es Čīlē izjūtu milzīgu diskrimināciju,” stāsta sportiste. “Manā valstī ir negatīva attieksme pret transseksuāļiem un gejiem. Man nākas visu laiku cīnīties ar vietējo federāciju. Par laimi, es strādāju par finanšu konsultanti, kas man dod līdzekļus tenisa nodarbībām.”

Tēmas