2011. gada 28. oktobris, 04:28

Latvijas hokejistam Dašutinam vārti MHL spēlē

Vārtus Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē ceturtdien guva Latvijas uzbrucējs Artjoms Dašutins, tomēr viņa pārstāvētā Balašihas MVD komanda savā laukumā ar rezultātu 3:4 (2:0, 0:2, 1:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Stupino "Kapitan" vienībai, kurā spēlē latviešu jaunais uzbrucējs Rihards Bukarts.

Dašutins divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām panāca 2:0 MVD komandas labā.

Cīņas gaitā Dašutins izdarīja vienu metienu pa vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savukārt līgas jaunākais spēlētājs Bukarts ar rezultativitātes punktiem vai soda minūtēm neizcēlās, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Citā spēlē zaudējumu piedzīvoja Latvijas aizsarga Aleksandra Galkina pārstāvētā Baltkrievijas komanda Bobruiskas "Dinamo-Šiņņik", kas savā laukumā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina Slovākijas kluba Popradas "Tatranšti vlci" pārākumu.

Šajā mačā Galkins ar rezultativitātes punktiem vai soda minūtēm neizcēlās.

Pēc šīm spēlēm MHL Rietumu konferences Centra divīzijas kopvērtējumā MVD ar 23 punktiem 21 mačā saglabāja pirmspēdējo, septīto, pozīciju, apsteidzot tikai "Kapitan" komandu, kas 21 cīņā iekrājusi 16 punktus.

Savukārt "Dinamo-Šiņņik" 26 punktiem 21 spēlē pašreiz ieņem piekto vietu Rietumu konferences Ziemeļrietumu divīzijā, kurā septītā ar 25 punktiem ir Latvijas komanda "Rīga".

Šosezon MHL A divīzijā spēlē 32 komandas, katrai no tām aizvadot pa 60 spēlēm. Čempionātā otro sezonu aizvada arī Latvijas komanda "Rīga".

Tāpat izveidota arī MHL B divīzija, kurā spēlē Latvijas komandas "Juniors" un "Prizma/Rīga".

Pēc sezonas četras vājākās A divīzijas komandas un divas spēcīgākās B divīzijas komandas sacentīsies pārejas turnīrā. Četras no šīm komandām iegūs vai saglabās vietu spēcīgāko vidū.