2012. gada 12. maijs, 17:36

Slovākijas hokeja izlase pasaules čempionāta mačā pārliecinoši pieveic Baltkrieviju

Pārliecinošu uzvaru pasaules hokeja čempionāta Helsinku apakšgrupas spēlē sestdien izcīnīja Slovākijas izlase, kas ar rezultātu 5:1 (1:0, 4:1, 0:0) pieveica Baltkrievijas valstsvienību.

Šajā mačā Slovākija jau otrās trešdaļas vidū atradās komfortablā vadībā ar 5:0, turklāt otrajā spēles daļā slovāki trīs minūšu un 40 sekunžu laikā izpildīja četrus precīzus metienus. Savukārt Baltkrievijas izlase vienīgos vārtus guva spēles 35.minūtē, kad Aleksejs Kaļužnijs realizēja skaitlisko vairākumu.

Jāpiebilst, ka cīņas 37.minūtē Jevgēņijs Koviršins nespēja realizēt soda metienu.

Uzvarētājiem šajā mačā pa vieniem vārtiem guva Andrejs Sekera, Branko Radivojevičs, Mihels Mikliks, Tomašs Kopeckis un Jurajs Mikušs.

Metienu attiecība šajā cīņā bija 40:31 Slovākijas labā.

Kā ziņots, citās šīs apakšgrupas spēlēs sestdien plkst.16.15 savstarpējo dueli uzsāks Šveices un Francijas valstsvienības (tiešraidē kanālā TV6), bet plkst.20.15 Kazahstāna samēros spēkus ar Kanādu.

Šobrīd šajā grupā kopvērtējumā Kanāda ar 13 punktiem piecās spēlēs atrodas līderpozīcijā, tai punktu zaudē Somija, bet desmit punktus iekrājusi ASV. Slovākijas izlases kontā ir deviņi punkti, sešus punktus izcīnījusi Šveice, bet pa trīs punktiem iekrājušas Francija un Baltkrievija. Savukārt Kazahstānas valstsvienības rēķinā viens punkts.

Šī gada pasaules čempionāts līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā.

Komandas pa apakšgrupām izkārtotas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu. Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Helsinkos, kur līdz 20.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Slovēnija un Austrija.