Hokeja federācija oficiāli pārtrauc sadarbību ar leģendāro Artūru Irbi
Artūram Irbem nav trenera licences, tāpēc viņš nedrīkst trenēta Latvijas izlasi.
Hokejs
2013. gada 13. novembris, 15:25

Hokeja federācija oficiāli pārtrauc sadarbību ar leģendāro Artūru Irbi

Jauns.lv

Latvijas Hokeja federācija (LHF) oficiāli pārtraukusi darba attiecības ar līdzšinējo Latvijas izlases galvenā trenera Teda Nolana palīgu Artūru Irbi, nolemts trešdien notikušajā LHF valdes sēdē.

LHF valde pieņēmusi lēmumu apmierināt Irbes lūgumu un pārtraukt visas juridiskās attiecības, kas saistītas ar viņa darbu Latvijas hokeja valstsvienībā.

Oktobra sākumā Irbe izteica vēlmi atkāpties no darba izlasē. Lai arī treneris pauda neapmierinātību ar LHF vadības attieksmi un visu saistību neizpildīšanu no federācijas puses, LHF uzsver, ka tās prezidents Kirovs Lipmans visas saistības no federācijas puses esot izpildījis

Kā ziņots, Irbem nav pamata izmaksāt algu kā trenerim, jo viņam nav trenera licences un atbilstošas izglītības. Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) šī jautājuma ietvaros ir uzdevis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta un jaunatnes departamentam iesniegt priekšlikumus par sporta treneru sertifikācijas pilnveidošanu.

Irbe Latvijas izlases treneru korpusā sāka strādāt šī gada aprīlī, kopā ar kanādiešu speciālistu Tomu Kūlenu kļūstot par valstsvienības galvenā trenera Teda Nolana palīgu.

Irbe ar Latvijas izlasi strādāja aizvadītajā pasaules čempionātā, kā arī palīdzēja tai kvalificēties nākamā gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm.

Irbe savas hokejista karjeras laikā 13 sezonas aizvadīja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), 2002.gadā kopā ar Karolīnas "Hurricanes" aizkļūstot līdz Stenlija kausa izcīņas finālsērijai.

Latvijas izlases sastāvā Irbe aizvadījis 64 spēles un piedalījies deviņos pasaules čempionātos, kā arī divos olimpisko spēļu turnīros. 1989. un 1990.gadā Irbe piedalījās pasaules čempionātā PSRS izlases sastāvā.

2010.gadā Irbe tika uzņemts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē.

LETA/Foto: All Over Press