Kā būtu, ja pasaulē valdītu sievietes? "Christian Dior" augstā mode - izsmalcināts manifests feminismam
Francijas luksusa zīmola "Christian Dior'' jaunākā sieviešu pavasara/vasara 2020 kolekcija filigrānā manierē atbildes meklē uz jautājumu - "Kā būtu, ja pasaulē valdītu sievietes?". Senās Romas ietekme, smalki audumi, izšuvumi, sievišķīga pārliecība un maigums caurvij katru tērpos redzamo detaļu.
Zīmola "Christian Dior" dizainere Marija Grācija Kjuri (Maria Grazia Chiuri) sadarbībā ar mākslinieci Džudiju Čikāgo (Judy Chicago), ar jauno pavasara/vasara 2020 augstās modes kolekciju triumfē radošumā, iedvesmu smeļoties Senās Romas kultūrā un feminisma būtībā, vēsta wwd.com.
Modes skates vizuālais noformējums tika apzināti veidots kā stilizēts sievietes reproduktīvās sistēmas orgāns, kurā rodas un attīstās jauna dzīvība - ieturot to sārtas gammas, maigos, aicinošos, harmoniskos toņos.
Podiums izklāts ar milzīgu paklāju, kurā iestrādātais ziedu raksts veido tukšus ovālus - tā simboliski norādot uz pirmsākumu.
Pie frontālās sienas uzmanību piesaista, rokām izšūts uzraksts ar modes skates galveno jautājumu - "Kā būtu, ja pasaulē valdītu sievietes?". Podiuma malās rindojas arī citi tikpat smalki izšūti uzraksti, kuri skar sabiedrībai aktuālas tēmas.
It kā pavisam vienkāršs, bet ļoti filosofisks jautājums, par kuru padomāt un pie sevis atbildēt tika aicināts ikkatrs modes skatē klātesošais.
"Christian Dior" dizaineres Marijas Grācijas Kjuri feminisma koncepta skatījums vainagojās ar sievietes - dievietes pārliecinošu tēlu, kurš tika reprezentēts ar gaisīgu kleitu, smalku audumu daudzveidību, tik tikko jūtamu trauslu rotu un vieglu apavu akcentiem.
Kolekcijas augstvērtību papildināja smalki izšuvumi, ieturēti - vienotas, piezemētas gammas krāsu toņi, vienkārši piegriezumi - nekā lieka vai traucējoša. Siluetu caurstrāvotais sievišķības ēteriskums aizgūts, iedvesmu smeļoties Senās Romas vēsturiskajos tērpos un siluetos.
Gatavojot kolekcijas konceptu, M. G. Kjuri sākotnēji ļoti iedvesmojās no Pjetro Rigolo (Pietro Rigolo) grāmatas "La Mamma", tas bija kā pirmais impulss, lai padziļinātāk izprastu feminismu, sievišķību, sievietes radošumu un mātes lomu.
"Bērna piedzimšana pārāk bieži tiek asociēta ar sievietes augstāko radošuma punktu, kurā par izšķirošo apstākli, tiek minēts sievietes lēmums un piekrišana pakļaut sevi šīm dabiskajām pārmaiņam, " komentē "Dior" modes nama dizainere.
"Tevi pārņem satraucoša ideja, asociācijas ar šo mātes lomas procesu, ko ir grūti vārdos izskaidrot, bet ne visām tas skaitās kā dzīves galvenais mērķis un sasniegums. Mākslas, modes dizaina veidošana ir radošuma akts, kas savā veidā arī ir pielīdzināms bērna radīšanai," turpina Marija Grācija Kjuri.
Uz pašas uzdoto jautājumu "Christian Dior" modes nama galvenā dizainere atbildēja: “Pēc manām domām, ja sievietes valdītu pasaulē, varas nozīme būtu ļoti atšķirīga. Sievišķības jēga - un tā nenoliedzami pastāv gan vīriešos, gan sievietēs - ir rūpēties ne tikai par sevi, bet arī citiem. Es tā domāju, bet es nezinu. Es esmu modes dizainere! ”