Kāpēc uz darba interviju nevajag iet brūnā, sarkanā un oranžā apģērbā?
foto: Vida Press
Sarkanā ir ļoti spēcīga krāsa, un cilvēki šādā apģērbā var apkārtējos mazliet biedēt.

Kāpēc uz darba interviju nevajag iet brūnā, sarkanā un oranžā apģērbā?

Kasjauns.lv

Vai kādreiz esat aizdomājušies, ka apģērba krāsai ir liela psiholoģiska nozīme? Tas ietekmē to, kādu iespaidu tu ar savu apģērbu radi apkārtējiem cilvēkiem. Un darba intervijās tas, protams, ir sevišķi svarīgi.

Pētījumi liecina, ka brūna apģērba krāsa cilvēkiem signalizē, ka esi pasīvs cilvēks un ar novecojušiem uzskatiem. Ka nebūsi dinamisks un uz sasniegumiem orientēts darbinieks.

foto: Vida Press

Savukārt sarkana krāsa liek domāt, ka vari būt pārāk kategorisks un pat dumpīgs cilvēks. Tā ir ļoti spēcīga krāsa, un cilvēkus (jo īpaši sievietes) zemapziņā var mazliet biedēt citas sarkanā apģērbā tērpušās sievietes.

foto: Vida Press

Savukārt oranžā tiek uzskatīta par pašu sliktāko krāsu, kā tērpties darba intervijā. Jo darba devēju acīs tā saistās ar neprofesionalitāti.

foto: Vida Press

Tad kāda būtu labākā izvēle? Tumši zila, jo tā rada iespaidu, ka šim cilvēkam var uzticēties. Ja centies dabūt darbu radošā jomā, laba izvēle būs purpurkrāsa. Tā radīs pārliecību, ka esi radošs cilvēks.

Arī fuksiju krāsa, dzeltena un zaļa signalizēs par cilvēka optimismu un radošumu, taču ar šīm krāsām labāk nepārspīlēt.

Savas personības individualitāti labāk izrādīt ar dažādu krāsu akcentiem, piemēram, izvēloties spilgtus aksesuārus vai apavus.