Skaistumkopšanas līdzeklis - serums. Vai tev to vajag?
Serums ir jālieto kursa veidā, pa pāris no rīta un vakarā.
Dzīvesstils

Skaistumkopšanas līdzeklis - serums. Vai tev to vajag?

Jauns.lv

Serums ir koncentrēts kosmētiskais produkts – tajā ir vairāk aktīvo vielu nekā krēmā vai losjonā. Uzzini, kādos gadījumos šīs kosmētikas produkts tev ir nepieciešams.

Skaistumkopšanas līdzeklis - serums. Vai tev to va...

Konsultē Terēze Beļkova, skaistuma klīnikas 4. Dimensija sejas estētikas speciāliste

Risina ādas problēmas

Skaistumkopšanas minimums ir dienas krēms. Ar to pietiek, lai sejai sniegtu galveno, kas tai vajadzīgs, – mitrinātu un aizsargātu pret vides kaitīgo iedarbību. Tomēr reizēm tikai ar minimumu nepietiek. Āda dažādu iemeslu dēļ saniķojas, un tas liecina, ka tai vajag ko vairāk. Viena no ātrajām palīdzībām ir tieši serums. Piemēram, ja vienas un tās pašas līnijas krēmā ir desmit procentu hialuronskābes un 20 procenti augu ekstraktu, tās pašas līnijas serumā var būt 50 procentu hialuronskābes un 100 procentu augu ekstraktu. Tieši aktīvo vielu sastāvs nodrošina seruma efektivitāti. Serumi ir patiesi noderīgi līdzekļi gan ārstnieciskā, gan profilaktiskā nolūkā, un tos iesaka un izmanto arī kosmetologi, lai mērķtiecīgi risinātu konkrētas ādas problēmas. Koncentrāts spēj ātri un efektīvi glābt no pēkšņām ādas ārējām izmaiņām – sausuma vai izteikta jutīguma. Lai nerastos iekaisums, problēma jāārstē pēc iespējas ātrāk.  Tātad seruma izvēle nevar būt iegriba – tā sakot, iepatikās iepakojums, vai arī to lieto mana draudzene, tāpēc pamēģināšu. Ir skaidri jāzina, kādam nolūkam serums vajadzīgs, respektīvi, ar ko neesi apmierināta. Ja āda ir pelēcīga, iespējams, tev nepieciešams serums ādas apasiņošanas uzlabošanai vai ādas atjaunošanai; ja taukaina – tauku dziedzeru darbības regulācijai; ja sausa – mitruma regulācijai un sausuma novēršanai; ja apsārtusi un iekaisusi – iekaisuma novēršanai; ja ir problēmas ar pigmentāciju, derēs ādu balinošs serums.

Der arī profilaksei

Serumi noder arī kā profilaktiskie līdzekļi – ja tev ir izteikta slodze darbā, piemeklējis emocionāls vai fizisks stress, piemēram, tu ieturi diētu. Aktīvo vielu koncentrāts palīdzēs ādai saglabāt nepieciešamos resursus, lai stress to neietekmētu nelabvēlīgi. Savukārt, ja strauji zaudē svaru, atbilstoši izvēlēts serums parūpēsies par to, lai āda nezaudētu elastīgumu un nesašļuktu.

Profilaktiskai lietošanai paredzēti visi anti-age serumi. Pārsvarā tie ir intensīvi mitrinoši ar liftinga efektu, kas palīdz uzlabot ādas elasticitāti, saglabāt tonusu, kā arī samazina grumbiņu veidošanos. Serums ir viens no puzles gabaliņiem, lai iespējami efektīvāk cīnītos pret ādas novecošanos un saglabātu tās jauneklīgumu. Kosmetologi iesaka anti-age koncentrātu lietot kursa veidā reizi vai divas reizes gadā, kombinējot ar mitrinošu vai antioksidantus saturošu serumu (viens serums no rīta, otrs – vakarā). Mitrinošo anti-age serumu var lietot, sākot no 25 gadu vecuma vai pat agrāk, ja daudz laika tiek pavadīts pie datora – tad ādai parasti katastrofāli trūkst mitruma.

Vai iespējams pārdozēt?

Cik ilgi lietot koncentrātu – tas atkarīgs no ādas stāvokļa un mērķa, kāpēc tas tiek lietots. Ja ir akūtas ādas problēmas, kurss parasti ilgst no diviem līdz četriem mēnešiem, savukārt profilaktiskiem nolūkiem, piemēram, pretnovecošanās serumus lieto aptuveni vienu līdz divus mēnešus, jaunu kursu sākot ne ātrāk kā pēc pusgada. Pārmērīgi ilga aizraušanās ar koncentrātu, visdrīzāk, ļaunumu nenodarīs (tomēr ir iespējama alerģiska reakcija), tomēr dārgais produkts tiks tērēts bezjēdzīgi. Serums ir kā spēcinoša vitamīnu terapija ādai. Pēc divus mēnešus ilgas lietošanas tā efektivitāte sasniedz savu maksimumu, ādas stāvoklis ir uzlabojies tik, cik bijis iespējams, un kādam laikam ar uzņemto vitamīnu devu ir gana, lai ādu uzturētu kārtībā. Vienīgais, ko var lietot ilgstoši, ir mitrinošs serums – ja esi pakļauta apstākļiem, kas veicina strauju ādas dehidratāciju, piemēram, apkures sezonas laikā. Tā kā serums ir koncentrēts kosmētiskais līdzeklis, vienā uzklāšanas reizē pietiek tikai ar dažiem pilieniem aktīvās vielas, ko ar plūstošām kustībām iemasē attīrītā un nosusinātā sejas un kakla ādā, līdz tas pilnībā uzsūcies. Pēc tam klāj arī krēmu, kas papildina seruma iedarbību un stiprina ādas aizsargbarjeru. Serumu ieteicams lietot gan no rīta, gan vakarā. Vienlaikus var lietot arī vairāku serumu veidus. No rīta, piemēram, mitrinošu vai C vitamīna saturošu serumu, vakarā – barojošu vai atjaunojošu serumu (tā dēvēto nakts serumu) – atkarībā no tā, kas ādai nepieciešams.


Teksts: žurnāls OK/Foto: Shutterstock