Ko darīt ar tukšajām plastmasas un stikla pudelēm?
Padari PET pudeļu dzīves ciklu mūžīgu, nodod tās pieņemšanas punktos, un pudeles turpinās ceļu uz otrreizējo pārstrādi.
PET pudeles vari atstāt publiskajās šķirošanas vietās, piemēram, pie vairākiem Rimi un Superneto veikaliem ir izvietoti speciāli PET pudeļu šķirošanas konteineri, tos pazīsi pēc atbilstošiem zīmējumiem uz tiem, parasti dzeltenā krāsā. Aplūko konteineru – uz tā ir atbilstīgs zīmējums vai uzrakstīts teksts, kādas pudeles tajā vari mest. Ievēro to, lai neradītu kavēkļus šķirošanai. Ja dzīvo zaļi, tad dari to kārtīgi! Ir pieejami konteineri, kuros var mest arī tukšās eļļas pudeles, ir speciāli konteineri HDPE pudelēm – biezās plastmasas pudelēm (kečupa, šampūna u. c.).
Šobrīd dzērienu PET pudeles iespējams nodot arī pret simbolisku samaksu. Pieejami četrpadsmit taras punkti Rīgā, Ogrē, Siguldā, Talsos, Rūjienā, Valkā, Valmierā, Jelgavā, Dobelē un Aucē. Adreses atradīsi Latvijas Zaļā punkta mājaslapā www.zalais.lv Jaunumu sadaļā.
Vai stikla pudeles jāmet ārā jeb tās var kaut kur nodot?
Vienkāršākais ir to iemest atkritumu tvertnē, taču mūsdienās tas neatbilst tik modernajai zaļajai domāšanai, jo kurš gan no mums nevēlētos dzīvot skaistā un sakoptā vidē arī pēc vairākiem gadu desmitiem? Nododot stikla taru speciālās vietās otrreizējai pārstrādei, tu saudzē vidi.
Ja ir iekrājies pamatīgs daudzums Latvijas alus darītāju pudeļu, uzmeklē firmu Tarniks (www.tarniks.lv), kas 2–3 nedēļu laikā atbrauks un tās savāks. Tarai jābūt vismaz pāri simtam, labāk – pāris tūkstošu pudeļu, tad par tām samaksās 0,03 santīmus par pudeli.
Ja tev taras ir maz vai dažādu veidu, tad labākais ir tās iemest speciālajos stiklam paredzētajos konteineros, kas parasti ir zaļā krāsā. Latvijā darbojas daudz stikla taras uzpirkšanas firmu, ko vari atrast uzziņu portālos. Meklē savai mājvietai tuvāko.