7 veidi, kā kļūt skaistākai miegā
Par savu skaistumu vari rūpēties arī miegā.
Dzīvesstils

7 veidi, kā kļūt skaistākai miegā

Jauns.lv

Ja tava ikdiena ir pārpildīta ar darāmiem darbiem un rūpēm, tad skaistumkopšanai laika daudz neatliek. Bet vai zināji, ka par savu izskatu iespējams rūpēties arī guļot?

7 veidi, kā kļūt skaistākai miegā...

Protams, vissvarīgākais ir kārtīgi izgulēties. Laiks, kas jāatvēl miegam, katram ir individuāls, taču parasti ir tās ir aptuveni 7 līdz 8 stundas. Pavēro, kā tava pašsajūta mainās atkarībā no miegā aizvadīto stundu skaita! Ja mundra un lieliski izgulējusies jūties, piemēram, pēc 7 stundām, tad tas ir tavs īstais skaitlis! Labs miegs nāk par labu tavai veselībai un skaistumam. Ja pārāk maz laika velti miegam, zem acīm paspilgtinās tumšie loki un āda kļūst pelēcīga, zaudējot veselīgo mirdzumu.

Portāls Allwomenstalk apkopojis vairākus interesantus knifiņus, kas liks no rīta tev izskatīties starojošai.

1.    Mitrini, mitrini un vēlreiz mitrini. Neaizmirsti par krēma lietošanu pirms gulētiešanas, lai pasargātu ādu no sausuma. Atkarībā no vecuma lieto vai nu vienkāršu mitrinošu krēmu, vai nu arī pretnovecošanas krēmu ar hilauronskābi. Tas saglabās ādu mitrinātu un vizuāli mazinās krunciņas. Neaizmirsti, ka mitrināšana nepieciešama arī citām tavām ķermeņa daļām, piemēram, rokām, kas ik dienu tiek sausinātas ar ziepēm.

2.    Guli uz muguras. Ir svarīgi, kādā pozā tu guli. Guļot uz sāniem, āda nostiepjas un attiecīgajā sejas pusē var rasties vairāk krunciņu. Lai no tā izvairītos, tev jāmēģina gulēt uz muguras. Ja no rīta cīnies ar pietūkušiem plakstiņiem, paliec zem galvas otru spilvenu. Ja galva naktī atrodas pārāk zemu, daudziem cilvēkiem acu zonā sakrājas šķidrums.

3.    Izvēlies kvalitatīva materiāla gultasveļu. Vislabāk, ja spilvendrānas ir no satīna vai dabīgā zīda, jo starp šiem materiāliem un ādu rodas mazāka berze, līdz ar to arī par krunku rašanos jāuztraucas nedaudz mazāk. Atceries regulāri mazgāt spilvendrānas, jo uz tām sakrājas netīrumi un mikroorganismi, kas kairina tavu ādu un noved pie izsitumu veidošanās.

4.    Lieto gaisa mitrinātāju. Ūdens nāk par labu tavai ādai. Lai tā naktī netiktu pārmērīgi sausināta, lieto iekārtu gaisa mitrināšanai. Īpaši nozīmīgi tas ir apkures sezonā, kas ādai īsts pārbaudījums ir atrašanās gan ārā, gan arī iekštelpās. Ja tev šādas ierīces nav, vari izlīdzēties ar ūdens trauku, kas uzlikts uz radiatora.

5.    Nekādu neveselīgu ēdienu un dzērienu pirms gulētiešanas! Izvairies no alkohola un sāļu našķu lietošanas pirms došanās gulēt, jo nākamajā rītā negribēsies skatīties spogulī. Alkohols izraisa organisma atūdeņošanos, bet sāls novedīs pie sapampušas sejas un plakstiņiem. Ja tomēr kādu no tiem sanācis lietot, guli ar diviem spilveniem, jo tad šķidrums tik ļoti neuzkrāsies šajā zonā.

6.    Saņem matus. Vislabāk iet gulēt ar astē vai copē saņemtiem matiem, lai neļautu taukiem un produktu atlikumiem no matiem nonākt uz tavas sejas ādas. Ja tu lieto matu līdzekļus, kas nav jāizskalo, tie saglabājas uz taviem matiem visas dienas garumā. Nokļūstot uz sejas, tie kairina ādu un no tiek var izmesties pumpas.

7.    Notīri kosmētiku! Ja pirms gulētiešanas nenoņemsi kosmētiku, tā aizsprostos poras. Un tas nozīmē tikai vienu – pumpas, un to nu neviena no mums negrib. Ja tev piemīt nelāgais ieradums doties pie miera ar iepriekšējās dienas kosmētikas kārtu uz sejas, pamēģini nolikt kosmētikas noņēmēju vai micelāro ūdeni un vates plāksnītes blakus gultai. Tā pastāv lielāka iespēja, ka nenoslinkosi un tomēr to izdarīsi.

Kasjauns.lv, Foto: All Over Press