Zili riņķi zem acīm, dzimumzīmes, pūtītes jeb - ko par tavu veselību liecina sejas āda
Pumpiņa uz sejas, pigmentācijas plankumi, sejas ādas krāsas izmaiņas – tie ir diezgan precīzi indikatori, kas norāda uz to, kādā stāvoklī ir mūsu iekšējie orgāni.
Tāda nepatīkama problēma kā pumpas, nebūt neattiecas tikai uz jauniešiem pubertātes vecumā. Tās mēdz parādīties arī vēlāk, pie tam - regulāri un vienā zonā. Ja esi novērojusi šādu problēmu, nepietiks ar vizīti pie kosmetologa, kurš veiks ādas attīrīšanu. Jāmeklē to rašanās patiesie cēloņi, ko spēs noteikt tikai speciālists - dermatologs, endokrinologu, uztura speciālists u.tml.
Par iemeslu izsitumiem var būt hormonālās izmaiņas, kāda produkta vai kosmētiskā līdzekļa nepanesība. Pumpu veidošanos var veicināt ar konservantiem bagāti ēdieni un dzērieni. Arī stresa situācija var izraisīt hormonālas pārmaiņas organismā, kas savukārt provocē tauku dziedzera sekrēta pārprodukciju un pūtīšu veidošanos. Sievietēm pazīstamākie ir periodiski izsitumi, kas lokalizējas zoda rajonā un ir pārejoši. Uzmanību šai zonai vairāk jāpievērš tādā gadījumā, ja uzspiežot uz zoda jūtamas sāpes un veidojas apsārtums.
Pigmentācijas plankumi var norādīt aknu vai nieru problēmu, bet tikpat labi tie var rasties saules apdegumu rezultātā. Pēkšņi parādījusies pigmentācija, dzimumzīme vai kāpiņa uz zoda ir signāls, ka laiks apciemot ginekologu. Kārpas, papilomas, dzimumzīmes, akne jau ir nopietnāki signāli. Tādā gadījumā kopā ar kosmetologu jāveic anamnēze un jādiagnosticē problēmas nopietnība.
Arī sejas ādas un acu krāsas izmaiņu gadījumā ieteicams uzmanīties. Īpašu vērību būtu jāpievērš acīm – vai acu ābolā nav parādījušies plankumi, aplikumi. Nekavējoties pie ārsta jādodas, ja ap vai uz plakstiņiem pamaniet nelielus dzeltenīgus izaugumus - tie var liecināt par paaugstinātu holesterīna līmeni. Pie slimām aknām, āda apkārt acīm būs ar zilganu nokrāsu
Jūtīgas acis, kas regulāri asaro liecina, ka organismā trūkst kālijs, savukārt saplaisājuši lūpu kaktiņi signalizē par B vitamīna trūkumu.
Tūska ap acīm liecina, ka nieres darbojas pastiprinātā režīmā un caur ādu cenšas izvadīt lieko šķidrumu. Tie, kam ir tendence uz tūsku, noteikti ieteicams pasaudzēt nieres un vakarā izvairīties no sāļiem ēdieniem un liela šķidruma patēriņa
Visiem labi zināmās „aukstumpumpas” mīl veidoties tajās vietās, kur mūsu organismam ir vājās vietas – tā piemēram, tās regulāra parādīšanās uz virslūpas var liecināt par problēmām ar kuņģi.
Protams, ka ne katrs izsitums, ādas toņa vai tekstūras izmaiņas noteikti apzīmē kādu saslimšanu.
Lai kāds būtu iemesls sejas ādas problēmām, ikdienā jāatceras par ādas kopšanu un veselīgu uzturu
• Atceries, ka sejas mazgāšanas līdzeklim losjonam un pieniņam jābūt antibakteriālam.
• Vismaz reizi nedēļā attīri seju ar maigi pīlīngu. Neizvēlies skrubjus ar lieliem graudiņiem, jo tie var traumēt ādu un saasināt pumpu stāvokli.
• Sejas ādas iekaisumus efektīvi ārstēt palīdzēs balto vai zilo mālu maskas.
• Izvēlies tonālo krēmu, kas ne tikai maskē, bet arī ārstē.
• Izvēlies dabīgo kosmētiku, jebkura ķīmiska viela var būt par iemeslu ādas kairinājumam.
• Neviens ārsts tev nepalīdzēs tikt galā ar sejas ādas problēmām, ja nemainīsi savus ēšanas paradumus. Seko līdzi uzturam, lieto daudz zaļās tējas, svaigi spiestās sulas. Atceries – veselīgs uzturs dara brīnumus!
Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock