foto: Shutterstock
Pirmais un galvenais nosacījums, rūpējoties par sejas ādu. Vai zini, kāds tas ir?
Skaistums
2024. gada 20. aprīlis, 08:01

Pirmais un galvenais nosacījums, rūpējoties par sejas ādu. Vai zini, kāds tas ir?

Dzīvesstila nodaļa

"100 Labi Padomi"

Pirmais un galvenais nosacījums, rūpējoties par sejas ādu, visos gadalaikos ir vienāds – attīrīšana no rīta un vakarā, lai serums un krēms, ko uzklāsi pēc tam, sniegtu maksimāli labu efektu, skaidro skaistumkopšanas salona Inlux kosmētiķe Baiba Kaktiņa.

Vispirms notīri seju ar micelāro ūdeni, tad nomazgā ar ādas tipam atbilstošām putām, gelu vai notīri ar losjonu, attīrīšanu pabeidz ar toniku. Ūdens izjauc ādas līdzsvaru, jo tā pH ir augstāks nekā ādai.

Bioloģiski aktīvas vielas un aizsardzība

Pavasarī barojošo krēmu, ko lietoji gada vēsajos mēnešos, nomaini pret vieglākas konsistences mitrinošu krēmu, jo āda vairs nezaudē tik daudz mitruma. Krēmu vērtīgāku padara dažādas aktīvās vielas, piemēram, hialuronskābe, aminoskābes, alveja, alantoīns.

Ja papildus vēlies pretnovecošanas efektu, izmēģini krēmu vai serumu, kas satur C vitamīnu. Tas ir viens no spēcīgākajiem antioksidantiem, kas cīnās ar brīvo radikāļu izraisīto oksidatīvo stresu, palīdz sintezēt kolagēnu un elastīnu. Ar C vitamīnu gan jābūt uzmanīgai – lai arī tas kombinācijā ar sauli labi cīnās ar oksidatīvo stresu, tomēr to nedrīkst lietot bez SPF filtra, tātad pa virsu jāuzklāj saules aizsargkrēms. Ja tev ir kuperozes vai pigmentācijas skarta āda, labāk C vitamīnu saturošu kosmētiku lietot vakarā pirms gulētiešanas.

Jutīgai ādai ieteicams izvēlēties produktus, kas satur probiotikas un prebiotikas. Tās uzlabo ādas mikrofloru un aizsargbarjeru, kā arī mazina iekaisumu.

Katru rītu virs dienas krēma obligāti uzklāj saules aizsargkrēmu. Tas ir svarīgi visu gadu dienas gaišajā laikā. Rudenī un ziemā var lietot SPF krēmu ar mazāku skaitli, līdz SPF 30, bet pavasarī un vasarā ņem SPF 50, lai maksimāli pasargātu ādu.

Ideāls pāris – pīlings + maska

Reizi nedēļā lieto neabrazīvu pīlingu. Visiem ādas tipiem ir piemērots enzīmu pīlings, kas noņems atmirušās raga kārtas šūnas, maigi attīrot ādu. Pēc tam palutini ādu ar mitrinošu masku.

  • Probiotikas vai prebiotikas saturoša maska veicinās labvēlīgu ādas mikrofloru.
  • Vitamīnu maska atjaunos enerģiju, ko āda zaudējusi gada aukstajos mēnešos.
  • Skābekļa maska uzlabos asinsriti.