"Misis Krima" sodīta par patriotiskas ukraiņu dziesmas dziedāšanu
foto: Instagram
Olga Vaļejeva vēlāk sociālajos tīklos ievietoja paziņojumu, ka ir ukrainiete no Krimas, dzimusi Belogorskā un šo dziesmu zinājusi jau sen. Tagad viņa dzīvojusi mierīgi Simferopolē, audzinot savus divus bērnus. "Vai tiešām domājat, ka es riskētu, ja būtu zinājusi, ko šī dziesma nozīmē?" viņa raksta.
Cita pasaule

"Misis Krima" sodīta par patriotiskas ukraiņu dziesmas dziedāšanu

Jauns.lv

Divas sievietes Krievijas anektētajā Krimā, tajā skaitā "Misis Krima", atzītas par vainīgām Krievijas armijas diskreditēšanā, dziedot ukraiņu dziesmu “Chervona Kalyna”, ziņo laikraksts "The Guardian".

"Misis Krima" sodīta par patriotiskas ukraiņu dzie...
foto: Ekrānšāviņš no video.
Olga Vaļejeva, kura uzvarēja skaistumkonkursā Misis Krima 2022, un viņas draudzene, uz balkona dziedāja populāro ukraiņu dziesmu "Chervona Kalyna”.
Olga Vaļejeva, kura uzvarēja skaistumkonkursā Misis Krima 2022, un viņas draudzene, uz balkona dziedāja populāro ukraiņu dziesmu "Chervona Kalyna”.

Olga Vaļejeva, kura uzvarēja skaistumkonkursā Misis Krima 2022, un viņas vārdā nenosauktā draudzene uz balkona dziedāja populāro ukraiņu dziesmu.

Video, kurā sievietes dzied, ievietots “Instagram” stāstos, kas tiek automātiski izdzēsti pēc 24 stundām.

Krimas policija paziņoja, ka Vaļejevai piespriests naudas sods 40 000 rubļu, kas ir aptuveni 675.88 eiro, savukārt viņas draudzenei tika piespriests desmit dienu cietumsods.

“Internetā tika publicēts video, kurā divas meitenes izpildīja dziesmu, kas ir ekstrēmistu organizācijas cīņas himna,” "Telegram" paziņoja Krimas Iekšlietu ministrija.

Tajā teikts, ka tiesa atzinusi 1987. un 1989. gadā dzimušās sievietes par vainīgām Krievijas armijas diskreditēšanā un nacistu simbolu publiskā demonstrēšanā.

Krievija bieži apgalvo, ka Kijivas nacionālie simboli ir ekstrēmistiski un nacistiskajiem simboliem līdzīgi.

Krimas policija arī ievietoja video, kurā sievietes atvainojās par dziesmas dziedāšanu. Viņām gan bija aizmiglotas sejas.

“Es nezināju un neapzinājos, ka tai ir nacionālistisks raksturs, un noteikti negribēju izplatīt propagandu, to dziedot,” sacīja viena no sievietēm.

Misis Krima iepriekš “Instagram” bija publicējusi, ka nevēlas nevienam kaitēt.

“Mēs tikai dziedājām ukraiņu dziesmu. Mēs domājām, ka tā ir nekaitīga dziesma, kuru mēs zinājām jau sen,” viņa teica.

Pagājušajā mēnesī Krievijas deleģētais Krimas pussalas vadītājs Sergejs Aksjonovs brīdināja Krimas iedzīvotājus, ka varas iestādes uz šādām dziesmām reaģēs “skarbi”.

“Šādu nacionālistu himnu dziedāšana – īpaši speciālās militārās operācijas laikā – tiks sodīta,” septembrī telegrammā ievietotajā video sacīja Aksjonovs.

“Cilvēki, kas tā dara, uzvedas kā nodevēji,” viņš piebilda, turpinot Kremļa retoriku.

Aksjonovs sacīja, ka pie šī jautājuma strādā īpaša Krievijas Federālā drošības dienesta grupa.

Ukrainai piederošo Krimas pussalu Krievija okupēja un anektēja 2014. gadā.