Rudens aromāti – nostalģija pēc siltuma
Skaistums

Rudens aromāti - nostalģija pēc siltuma

Reklāmas projekts

Jauns.lv

Aromātiem rudenī jābūt vairākiem, lai tos var nēsāt atbilstoši noskaņojumam, situācijai un gadalaikam.

Rudens aromāti – nostalģija pēc siltuma...

Sezonas faktors

Smaržu pasaulē, tāpat kā modē, ir aktuālas sezonas tendences. Ņemot vērā, ka liela daļa pircēju izvēlas klasiskas vērtības, aizvien populārāki kļūst dažādu klasisko smaržu atvasinājumi jeb flankeri, kad labi pazīstamais aromāts tiek papildināts ar jaunām smaržu notīm, saglabājot pamata būtību. Rudenī vieglo un dzirkstošo vasaras smaržu vietā mēs izvēlamies siltākus, piesātinātākus aromātus, kas mūs emocionāli sasilda un nomierina, vienlaikus dodot spēcīgu enerģiju, lai pārdzīvotu ziemu. Aizvien populārākas kļūst smaržas, kurās dalīties, – tās var lietot abi, gan viņš, gan viņa. Īpaši izsmalcinātām sajūtām vislabāk piemēroti ir nišas aromāti, kas nojauc visas robežas starp dzimumiem, amatiem un gadalaikiem.

foto: Publicitātes foto

Rudens nostalģija – vintage

Harmoniskie rudens aromāti nostalģiski ieskicē pāreju no vasaras uz ziemu. Dominē siltās un harmoniskās koksnes kompozīcijas, ko papildina saulē nobriedušu augļu un samtainu ziedu saldās notis un austrumniecisku garšvielu noslēpumainās kaislības. Tumši zaļās notis nosmaržo pēc papardēm, sūnām, skujām, koku lapām un zāles. Kad zeltainais lapkritis pieplok zemei un sāk velties biezi miglas vāli, mūs pārņem rudenīga nostalģija. Uzvirmo atmiņas par vasaras saulainajiem mirkļiem, ko apskauj rudenīgas ūdens notis.

Klasiskās koksnes notis

Koksnes notis ir īsts dārgums, ko parfimēri parasti izmanto aromātos kā bāzes notis. Parfimērijas enciklopēdijā ir apkopotas apmēram 90 dažādas koksnes notis. Tās var būt ļoti atšķirīgas – maigas, siltas, plūstošas, zemes, pienainas, metāliskas, dūmainas. Tām izmanto ne tikai dabā sastopamos kokus. Koksni laboratorijās apstrādā ar dažādām tehnoloģijām – dedzina, eļļo utt. –, lai iegūtu visdažādākās nokrāsas un toņkārtas. Populārākie ir sandalkoks, ciedrs, ciprese, tūja, ozols, priede, agarkoks, eikalipts, vīģe, rožkoks, olīvkoks, vetīvers un pačūlija. Koksnes notis kompozīcijās papildina ar ziedu, austrumu garšvielu, citrusu un citu augļu notīm, svaigām ūdens un gaisa notīm. Klasisko koksni gandrīz vienmēr izmanto tieši vīriešu aromātos, jo tā dod spēku, enerģiju, iedvesmo jauniem panākumiem un vairo emocionālo labsajūtu

Rodža Dovs, viens no mūslaiku izcilākajiem parfimēriem: “Aromāta izvēle ir līdzīga mīlnieka izvēlei. Jums abiem kopā jāpavada nakts, lai saprastu, vai esat piemēroti viens otram.”

Siltumam un dzīvespriekam

Siltie un spēcīgie koksnes aromāti piestāv elegantiem un pārliecinātiem cilvēkiem gan birojā, gan smalkos vakara pasākumos, kā arī baudot komfortu. Koksnes notis jebkuram aromātam piešķir dzīvespriecīgu noskaņu, kas gan aromāta valkātājam, gan apkārtējiem vairo enerģiju un drosmi. Austrumnieciskie akordi ar muskusu, garšvielām un reibinošiem baltajiem ziediem lieliski piestāv cilvēkiem, kuri nebaidās paust savu viedokli, temperamentu un seksualitāti. Savukārt dinamiskās citrusu notis tandēmā ar koksnes notīm modina enerģiju, vieš optimismu un vēlmi rīkoties. Silto toņu kompozīcijas piestāv neatkarīgiem cilvēkiem, kas zina, ko vēlas.

foto: Publicitātes foto

Patriks Zīskinds savā romānā Parfīms teicis: “Cilvēki [..] nespēj norobežoties no aromāta, jo tas ir elpošanas brālis. Tas iekļūst pašās dzīlēs, tieši sirdī, un tur pauž kategorisku spriedumu par simpātijām vai nicinājumu, riebumu vai pievilcību, mīlestību vai naidu. Tas, kuram ir smaržas, valda pār cilvēku sirdīm.”

Aicinām iepazīties ar to, kā saglabāt aromāta noturību ilgāk, uzzini vairāk

Raksts tapis sadarbībā ar www.Douglas.lv