Kļūst populāra jauna profesija - "sānsoļu mednieki". Lai noturētu vīru, sievietes ķeras pie neiespējamā
Ķīnā sākuši darboties uzņēmumi, kuros maksā par šķietami savādu pakalpojumu – neuzticīgu laulāto „izšķiršanu” no viņu mīļākajām (vai mīļākajiem).
Piekrāptie vīri un sievas Ķīnā nolīgst profesionāļus - „sānsoļu medniekus”, lai viņi piestrādā pie tā, lai ārpuslaulības attiecības beigtos. Šai idejai, protams, ir daudz kritiķu, kuri šaubās, vai trešajām pusēm vispār ir tiesības jaukties precētu cilvēku ģimenes lietās, vēstī independent.co.uk.
Vienu no šādiem uzņēmumiem vada Žu Lifei. Čangdžou pilsētā dibinātajā „Uzticamas sirds laulības un ģimenes konsultāciju centrā” strādā psihologi, juristi, konsultanti un skaistuma speciālisti. Viens no pēdējiem šās firmas īstenotajiem projektiem esot visai oriģināls – sieviete tika ieziesta ar vistas asinīm, bet viņas auto sasists, lai šādā veidā pievērstu vīra uzmanību.
Projektu vidējais ilgums ir seši mēneši, un izmaksas ir no 15 000 līdz 150 000 ASV dolāru (14 000-140 000 eiro). Lielākoties klientes ir sievietes, stāsta Žu Lifei.
Visbiežāk tiek izmantota šāda taktika – ar mīļāko satiekas krāptā sieva un psihologs. Dažos gadījumos tiek ņemts palīgā fiktīvs pielūdzējs, kurš cenšas savaldzināt mīļāko. Vienā gadījumā mīļākajai piedāvāts labāk apmaksāts darbs citā pilsētā, lai viņas attiecības ar klientes vīru tiktu pārtrauktas, raksta „The New York Times”.
Kaut arī Žu Lifei pakalpojumi ir dārgi, klientu viņam netrūkst, jo tas tāpat ir lētāk un vienkāršāk nekā šķiršanās.
Kopš 2002. gada Ķīnā šķiršanās gadījumu skaits ir trīskāršojies. Tomēr, neraugoties uz visdažādākajiem līdzekļiem, kas tiek likti lietā, „ sānsoļu mednieku” centieni ne vienmēr vainagojas panākumiem. Apmēram ceturtdaļa Žu Lifei operāciju beidzoties neveiksmīgi. Tiesa, minētās sievietes, kura tika ieziesta ar vistas asinīm, vīrs tomēr pameta mīļāko, taču tikai pēc tam, kad psihologs viņu pārliecināja, ka šai sievietei rūp tikai viņa nauda.
Guangdongas provinces laulības un ģimenes konsultantu asociācijas vadītājs Liu Veimins „The New York Times“ atzīst, ka šādi pakalpojumi brūkošās attiecības nesaglābs, jo laulātajiem pirmām kārtām pašiem ir jāatrisina savas problēmas. Žu Lifei savukārt uzskata, ka viņa vadītā organizācija darbojas gan likuma, gan ētikas normu ietvaros. Protams, daudzi „sānsoļu medniekus” neieredzot, bet fakts paliek fakts – viņi savu klientu uzdevumā cīnoties par taisnību.
Kasjauns.lv/ Foto: Shutterstock