
Kas jāņem vērā, dodoties atpūsties ar bērniem pie dabas krūts
Ir pienācis laiks, kad ir absolūti nepieciešams pamest smacīgos pilsētas dzīvokļus un doties atpūsties svaigā gaisā. Īpaši bērniem ir ieteicama atpūta brīvā dabā. Atpūtai pie dabas krūts ar bērniem jāpārdomā daži faktori, un jāsaplāno ar ko jūs nodarbosieties.
Mēs iesakām paņemt līdzi:
ūdeni,
cepurītes,
aizsarglīdzekli pret saules stariem,
aizsarglīdzekli pret kukaiņiem,
aptieciņu,
rezerves drēbes bērniem,
badmintona piederumus,
lecamauklu,
rotaļlietas,
puzli.
1.
Saplānojiet atpūtu jau iepriekšPirmkārt, padomājiet par to, ko vajadzētu paņemt līdzi. Ja bērns ir vēl maziņš, tad atcerieties paņemt līdzi bērna pārtiku. Noteikti paņemiet līdzi cepurīti bērnam, aizsarglīdzekli pret apdegumiem, rezerves drēbes, jo bērns noteikti sasmērēsies. Atcerieties, ka brīvā dabā ir dažādi kukaiņi un odi. Tāpat nepieciešams jums būs tīrs ūdens un, katram gadījumam, aptieciņa.
2. Organizējiet savu atpūtu
Parasti, atpūšoties dabā, tiek cepti šašliki, un laiks pavadīts dažādās sarunās. Taču šo laika pavadīšanu ir iespējams padarīt interesantāku, jautrāku un aizraujošāku. Mazajiem bērniem lieti noderēs lāpstiņa un mīļotās rotaļlietas. Tiem bērniem, kuri ir jau paaugušies, interesantāks liksies badmintons, meitenēm – lecamaukla. Pati veselīgākā ir aktīvā atpūta. Centieties bērnus nodarbināt ar dažādām spēlēm, un paši ņemiet dalību tajās.
3.
Iemāciet bērniem tās spēles, kuras paši bērnībā spēlējātŠīs spēles tiek nodotas no paaudzes uz paaudzi, un tās sagādā daudz pozitīvu emociju. Varat kopā ar bērniem savākt herbāriju. Pastāstiet, kādi augi un koki aug mežā, pļavā, pie ezera vai upes. Vēlāk mājās savāktās lapiņas ielīmējiet albumā un pievienojiet aprakstu par tām.
4. Vakarā sarīkojiet jauku pasēdēšanu pie ugunskura
Bērniem ļoti patīk ugunskurs. Taču, pirms kurināsiet ugunskuru, paskaidrojiet bērniem, kā ir pareizi jāuzvedas uguns tuvumā. Cepiet ugunskurā desiņas vai ko citu, stāstiet dažādus stāstus, notikumus, teikas un pasakas, vai vienkārši padalieties ar saviem iespaidiem par pavadīto dienu. Ja esat nolēmuši turpat palikt pa nakti, tad savlaicīgi sakārtojiet bērniem guļas vietas, un lieciet tos gulēt ierastajā laikā – nav vērts mainīt dienas režīmu.
5.
Obligāti pēc atpūtas sakārtojiet, novāciet un satīriet savu atpūtas vietuPastāstiet arī bērniem, ka nedrīkst mežā, pļavā vai kur citur dabā atstāt atkritumus. Vienmēr atcerieties, ka jūsu bērni no jums mācās, jūs rādāt viņiem priekšzīmi. Tāpēc māciet bērnus nevis ar vārdiem, bet ar saviem darbiem. Ja bērni redzēs, ka viņu vecāki zina, kā pareizi un jautri atpūsties brīvā dabā, tad viņi to mācīs arī saviem bērniem.
BonAppetit.lv / Foto: Shutterstock