Seko savam bijušajam mīļotajam feisbukā? Tas ir ļoti nepareizi, saka zinātnieki
Skatoties bijušā partnera/partneres ierakstus un bildes internetā, mēs cenšamies atgūt pašapziņu, taču sanāk otrādi. Turklāt šis niķis var radīt problēmas arī pašreizējās attiecībās.
Attiecības

Seko savam bijušajam mīļotajam feisbukā? Tas ir ļoti nepareizi, saka zinātnieki

Jauns.lv

Kad attiecības beigušās, cilvēki mēdz laiku pa laikam ielūkoties savu bijušo mīlnieku profilos, lai uzzinātu, kā viņiem klājas, ar ko satiekas un ko domā viņu bijušais partneris. Taču šāda rīcība ir liela kļūda, uzskata Ohaio universitātes zinātnieki.

Seko savam bijušajam mīļotajam feisbukā? Tas ir ļo...

Lasot sava bijušā drauga/draudzenes ierakstus sociālajos tīklos, mēs tikai sāpinām sevi. Veidojas savdabīgs apburtais loks – skatoties bijušās mīlas ierakstus internetā, mēs it kā cenšamies atgūt pašapziņu un sevi nomierināt, taču sanāk pavisam otrādi – sanervozējamies vēl vairāk un sabojājam sev garastāvokli uz vairākām dienām.  Turklāt šāds niķis var slikti ietekmēt arī pašreizējās attiecības, raksta The Daily Mail.

Pētījumā piedalās 150 vīrieši un 281 sieviete (vecumā no 18 līdz 42 gadiem), kuri ir aktīvi „Facebook” lietotāji. Respondentiem bija jāatbild uz jautājumiem, cik lielā mērā viņi mēdz pieķerties partnerim, vai šobrīd ir pastāvīgās attiecībās, vai viņi ir izmantojuši sociālos tīklos jaunu iepazīšanos meklējumiem (paralēli jau esošajām attiecībām) un sekošanai bijušā mīļotā ikdienas gaitām, kā arī – kas ir bijis iniciators iepriekšējo attiecību izjukšanai.

Pētījumā noskaidrots: tie aptaujas dalībnieki, kas jau kopš bērnības izjutuši drudžainu pieķeršanos apkārtējiem, arī pieaugušā vecumā nespēja justies līdz galam droši savās attiecībās. Viņi šaubās, vai partneris paliks kopā ar viņiem, vai nepametīs. Šāda tipa cilvēki tad arī visbiežāk mēdz meklēt jaunas iepazīšanās sociālajos tīklos – pat ja viņiem jau ir patstāvīgas attiecības un viņi tajās ir daudz ieguldījuši gan emocionālā, gan finansiālā ziņā.

Likumsakarīgi, ka tie cilvēki, kuri mēdz ciešāk pieķerties savam partnerim, pēc šķiršanās izjūt lielāku emocionālo diskomfortu, un, lai mazinātu šo stresu, liek lietā dažādas metodes, tostarp arī regulāru viesošanos bijušā mīļotā soctīklu profilā. Biežāk šādu rīcības modeli izvēlējās cilvēki, kuri ir pamesti, nevis tie, kuri bijuši šķiršanās iniciatori. Taču, pēc pētnieku vārdiem, šāda rīcība nekādā ziņā nepalīdzēja vieglāk pārdzīvot šķiršanos. Tieši otrādi – tā palielināja risku, ka problēmas radīsies arī nākamajās attiecībās.

Tēmas