Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tēvs bērniem māca medību gudrības, kā iet nemanāmi un piezagties klusiņām. (Foto: mediadrumworld.com / Niklas Lund / Vida Press)

Vai 3 gadus vecam bērnam ir jāmāca šaut? Šis tēvs ņem viņus līdzi medībās jau no mazotnes 15

Bērni
15. janvārī 12:06 2020. gada 15. janvārī 12:06
  Jauns.lv
39 gadus vecajam zviedram Niklasam Lundkvistam ir četri bērni vecumā no viena līdz septiņiem gadiem. Viņa audzināšanas metodes raisa pārsteigumu ne vienam vien. Kad tētis dodas medībās, bērni brauc līdzi un mācās šaut ar rotaļu ieročiem. Lundkvists uzskata, ka tā atvases mācās cienīt dabu un dzīvniekus.

Tēvs Niklass Lundkvists ar diviem no saviem četriem bērniem. (Foto: mediadrumworld.com / Niklas Lund / Vida Press)

39 gadus vecais zviedrs Niklass Lundkvists no Soderhamnas, Zviedrijā, ir fotogrāfs, uzņēmējs un sava biznesa īpašnieks. Lundkvista paša interese par medībām aizsākusies pavisam nesen.

2013. gadā ar medību pasauli viņu iepazīstinājis sievas Annas-Marijas tēvs. Lundkvistu stāstītais ieinteresējis, un viņš nolēmis pamēģināt arī pats. Pēc tam, kad tas bija darīts, tā teikt, „āķis bijis lūpā”. Niklasam Lundkvistam iepatikušās medības un pie dabas pavadītais laiks.

Meitenei rozā rotaļu ierocis. (Foto: mediadrumworld.com / Niklas Lund / Vida Press)

Tolaik viņam bija tikai viens bērns – meita Signe (tagad 7 gadi) – kurai viņš vēlējies iemācīt iemīlēt dabu un parādīt iespējas, ko tā sniedz. Tagad ģimenē aug vēl trīs bērni – Hermans (5), Elsija (3) un Nile-Elmers (1).

Tagad Niklass medībās, kas ilgst dienas garumā, līdzi ņem visus bērnus un māca tiem šaut no rotaļu ieročiem, un cer, ka tad, kad atvases paaugsies, tās ies tēva pēdās un piedalīsies medībās.

Klasiska medību diena kopā ar Lundkvistiem paredz rotaļas mežā un ugunskura sakuršanu. (Foto: mediadrumworld.com / Niklas Lund / Vida Press)

Lundkvists ir radījis pats savu uzņēmumu, kas izgatavo rotaļu bises bērniem un skubina mazos biežāk doties ārā pie dabas.

Klasiska medību diena kopā ar Lundkvistiem paredz rotaļas mežā, ugunskura sakuršanu, kā arī pārgājienus mežā, meklējot dzīvniekus un atpazīstot viņu pēdas. Viņš māca atvasēm īstu medību gudrības un likumus. Piemēram, kā uzvesties ļoti klusus, kā pārvietoties bez skaņas un zagšus pielavīties tuvāk medījumam.

Bērni palīdzot vecākiem medījumu pagatavot savai maltītei. (Foto: mediadrumworld.com / Niklas Lund / Vida Press)

Niklass nav gaļas tirdzniecības piekritējs un uzskata, ka dzīvniekus nevajadzētu turēt būros, bet gan ļaut tiem dzīvot brīvā dabā. Viņš savā medību pieredzē ir nomedījis kā pīles, tā zviedru aļņus, lapsas un stirnu bukus.

Visi dzīvnieki, ko Lundkvisti nomedījuši, tiek vēlāk celti galdā. (Foto: mediadrumworld.com / Niklas Lund / Vida Press)

Zviedru alnis, kādu viņš ir nomedījis, sver 300 kg. Niklass un viņa ģimene pārtikā izlieto visus ģimenes galvas nošautos medījumus. Turklāt bērni pat palīdzot gatavot ēdienu. Viņš cer, ka visas četras atvases dienās būs mednieki un turpinās ģimenes tradīciju.

Saistītās ziņas

Mežacūku medību laikā Itālijā dēls nejauši nogalina savu tēvu
Psihologi par ieceri ļaut medīt 16 gadus veciem bērniem: "Medības mūsdienās ir izklaide" 8
Pusaudži no 16 gadiem turpmāk legāli drīkstēs medībās šaut dzīvniekus 171

Citi šobrīd lasa

Kāpēc no Covid-19 mirst arī jauni, veselīgi cilvēki? Zinātnieki izvirza divas teorijas
Ogrē jaunieši ignorē pulcēšanās ierobežojumus un draud nogalināt ziņu aģentūras fotogrāfu 32
FOTO: apceļo pasauli caur bildēm un aplūko, kā pandēmija izmainījusi ierasto dzīves kārtību
Skatīt visus komentārus

Брюс Уиллис и Деми Мур решили самоизолироваться вместе

Анна Курникова поделилась снимком с дочерью Машей