Kā ātrāk aizmigt veselīgā dziļā miegā?
foto: Unsplash

Kā ātrāk aizmigt veselīgā dziļā miegā?

100 Labi padomi

"100 Labi Padomi"

Kad cilvēki laižas miegā, apziņa sāk bremzēt, bet tomēr pa galvu maisās visādas domas. Ko tu domā, kad laidies miegā? Atbildi godīgi sev! Vieniem tās būs domas par pagātni, par pagājušo dienu, varbūt senākiem notikumiem. Citiem tās būs domas par nākotni, un, ja vēl ar bažu un saspringuma pieskaņu, tad tās būs īstākie stresu palaidēji un veselīga miega postītāji.

Kā ātrāk aizmigt veselīgā dziļā miegā?...

Bieži vien tā ir visai satraucoša vizināšanās ar laika mašīnu tālu aiz guļamistabas robežām. Un tas rada stresu, kas vai nu traucē iemigt, vai pasliktina miega kvalitāti. 

foto: Shutterstock

Laba stratēģija veiksmīgam, dziļam un dziedējošam miegam ir šeit un tagad.

Pirms to sāc, pasaki paldies par desmit labām lietām, kas ar tevi notikušas pa dienu, desmit skaistākajiem brīžiem, lai arī tas būtu bijis kaut vai mazs mirklītis un ļoti subjektīvs. Tas pārslēdz smadzenes no stresa hormonu producēšanas uz miera hormoniem, tostarp endorfīna un oksitocīna ražošanu.

Gultā zem segas sajūti vietas, kur ķermenis saskaras ar palagu, segu, spilvenu, sajūti atslābumu visā ķermenī, ieklausies savā mierīgajā elpā, klusumā. Tieši klusumā, nevis to pārtraucošajās skaņās. Sajūti drošību un rezervēto laiku sev un savam miegam. Miers, pilnība brīvība...

Tiklīdz domas sāk skriet pagātnē vai nākotnē, sauc tās uz tagadni! Ja skrien kaut kur ārpus gultas, ķermeņa, dzīvokļa, sauc tās atpakaļ! Koncentrējamies uz šeit un tagad.

Domas par darbu?... Vai tad esi darbā? Nē, esi gultā. Mīļā, drošā gultā ar iemīļoto spilvenu, jo gulta ir vieta, kurā esmu izolēta no visiem uztraukumiem, stresiem, kņadas. Izbaudi šo mieru, klusumu! Tad ātra aizmigšana un ciešs miegs ir garantēts.